38 Półmaraton Szczecin – w tym roku jeszcze nie biegnę…

38 Półmaraton Szczecin – w tym roku jeszcze nie biegnę…

PKO Półmaraton Szczecin odbędzie się już po raz 38. Tegoroczną imprezę zaplanowano na 27 sierpnia. O ile biegam wyłącznie rekreacyjnie i w celu dbałości o zdrowie, to zawsze gdzieś z tyłu głowy krąży mi myśl, aby kiedyś w takim dłuższym biegu wystartować. 

38 PKO Półmaraton Szczecin – trasa

Tegoroczne 21 km i 975 metrów swój start i metę będzie miało na Jasnych Błoniach. Trasa będzie przebiegać przez centrum miasta, Wały Chrobrego oraz dzielnicę Pogodno. Niestety trzeba w ten dzień będzie liczyć się ze sporymi utrudnieniami w poruszaniu się po mieście – zwłaszcza samochodem.  Dokładny przebieg trasy świetnie widać na poniższym filmie:

 

Zapisy

Wciąż można się zapisywać, czego ja na pewno nie dokonam (biegam tylko po 5-6 km) – a ostateczny termin zgłoszeń mija 15 sierpnia. Jest jeszcze sporo czasu. Opłaty? No niestety kto pierwszy ten lepszy i numerów startowych za 60 i 70 złotych już nie ma. Na chwilę obecną (końcówka lipca) koszt zabawy to już 90-120 złotych. Limit miejsc to 2500, jednak w ubiegłym roku biegło w okolicach 2 tysięcy uczestników, więc śmiało można zakładać, że każdy zdąży się zapisać. 

Mimo dużej popularności imprezy, to wciąż jej wypełnienie maksymalną zakładaną liczbą uczestników jest wyzwaniem dla organizatorów. 

Jaki szybko trzeba biegać?

Zeszłoroczny zwycięzca uzyskał wynik 1:13:17 i jest pasjonatem biegania. Prowadzi nawet bloga o swoich wyczynach i podbojach, tutaj wpis odnośnie zwycięstwa w 37 PKO Półmaratonie Szczecin – 38 PKO Półmaraton Szczecin – kliknij.

Żeby myśleć o czołowych lokatach, trzeba więc zejść dobrze poniżej godziny dwadzieścia. 

22 km w 73 minuty. Hm…. Wychodzi około 3:20 – 3:30 na kilometr. No to jak sobie pomyślę, że obecnie biegam 4-krotnie krótszy dystans z tempem 4:45 na km – to przy przesiadce na taki półmaraton i utrzymaniu tego tempa znajdę się gdzie w okolicach między 600-1000 miejscem. O ile przebiegnę… Wiec nie ma szans – w tym roku nie startuję.

Ewentualnie 10 km

Wprawdzie jest jeszcze wersja biegu na 10 km. Niestety najniższe opłaty w kwotach 50 i 60 złotych są już nieaktualne, więc za udział trzeba dać już minimum 80 PLN, a i miejsca się zaraz skończą. Fajna opcja dla chcących zmierzyć się z mniejszym dystansem, ale w klimacie dużych zawodów. Tutaj już większą szansę upatrywałbym w swojej osobie – jeżeli nie uda mi się przygotować na 22 km w 2018 roku, to „szarpnę” się chociaż na dychę.

Fajnie, że mamy w mieście taką dużą imprezę dla biegaczy, organizowaną kolejny rok. Oczywiście zachęcam wszystkie osoby, które jeszcze się nie zapisały, a mają wielką ochotę sprawdzić się na wspomnianych dystansach – do rejestracji online (o tutaj). 

Wszystkie szczegóły imprezy 38 PKO Półmaraton Szczecin – kliknij.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *