72 urodziny Szczecina na Różance

72 urodziny Szczecina na Różance

W sobotę na szczecińskiej Różance odbyła się kameralna impreza na 72 urodziny Szczecina. Były ogromne torty, występy artystyczne i wielka potańcówka na koniec. Ja osobiście chciałem załapać się na porcję słodkości, ale ostatecznie widok dwóch sporych rozmiarów kolejek mnie skutecznie zniechęcił. Aż tak łasy na słodycze nie jestem…

W sobotę na Różankę przybyły setki mieszkańców Szczecina. W trakcie rozdawania tortu przybyłym osobom, na scenie występowali studenci i wykonawcy z Akademii Sztuki, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg działający przy jednej ze szczecińskich szkół średnich czy męski kwartet wokalny Sweet Four. Zaś od godziny 16 startowała potańcówka pod hasłem „Rzuć to wszystko, co złe” (cytat z utworu Z. Wodeckiego), gdzie grano polskie piosenki z lat 50-70.

Za sceną znajdowała się duża strefa dla dzieci z osobną sceną. Tuż przy wejściu można było spotkać punkt zakupu kawy czy soków, a wzdłuż ścieżki postawiono dystrybutory z wodą dla spragnionych. I za to ostatnie brawa dla tych, którzy o tym pomyśleli. Taka prosta rzecz, a na pewno przydała się wielu spragnionym osobom.

Dwa ogromne torty o smaku śmietanowo – porzeczkowym były krojone na kawałki i rozdawane mieszkańcom pod dwoma namiotami, widocznymi na skraju zdjęcia poniżej, a w tle ogromna kolejka (a właściwie dwie kolejki). Chętnych na słodki poczęstunek było wielu, dlatego ja osobiście zrezygnowałem z czekania. Nie jestem aż tak łasy na słodkości, chociaż tort wyglądał bardzo apetycznie.

Oprócz wspomnianych występów na scenie, osobnej strefy dla dzieci, punktów handlowych z kawą czy sokami, w północno-wschodniej części ogrodu (tej od strony seminarium) była wystawa prac uczniów z Liceum Plastycznego. Tam również dotarł mój wzrok i z kilkunastu prac spodobały mi się dwie (widoczne na zdjęciach niżej). Obie przedstawiające współczesną prawdę, smutną prawdę…Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *