Akcja Papierowa Rewolucja – pozbądź się makulatury

Akcja Papierowa Rewolucja – pozbądź się makulatury

Jest akcja. I to dobra akcja. Można pozbyć się trochę makulatury. Akcja Papierowa Rewolucja to projekt społeczny polegający na zebraniu jak największej ilości makulatury i przekazaniu dochodu na cele charytatywne. Mecenatem akcji je Miasto Szczecin, a sama akcja jest prowadzona przez uczniów szczecińskich szkół.

A skoro jest to proekologiczna akcja, to ograniczono liczbę ulotek i plakatów do minimum, zaś cała promocja idzie drogą internetową i w mediach społecznościowych. Im więcej osób się dowie tym lepiej. Już za samą postawę młodych uczniów należą się brawa. Być może,  za kilka lat akcja Papierowa Rewolucja rozwinie się do tak wielkiej skali, że wspominać  o niej będą ogólnopolskie media, a inne miasta zaczną naśladować. Póki co jest lokalnie, ale popieram inicjatywę stąd wpis na blogu. W tym roku środki mają zostać przeznaczone na Schronisko dla Osób Bezdomnych i Chorych Somatycznie. 

Akcja trwa od lipca do końca września. Hasło tegorocznej edycji to: Wymień zbędne na niezbędne. Zbiórka kierowana jest do wszystkich osób posiadających zbędne zbędne gazety, ulotki, książki czy inną makulaturę. Organizatorzy zachęcają do wsparcia firmy, w których również na pewno wala się masa zbędnych papierów. Zamiast znów lądować w koszu, mogą komuś posłużyć.

Szczegóły otrzymane od organizatorów niżej:

Akcja Papierowa Rewolucja

„Papierowa Rewolucja to projekt społeczny mający na celu zebranie jak największej ilości makulatury, z których dochód przekazywany jest na wybrane cele charytatywne, oraz promowanie ekologicznych postaw.

KIM JESTEŚMY – zbiórka w Szczecinie prowadzona jest przez dwie uczennice szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych wraz z pomocą liderki zespołu. Natomiast ogólnopolska kampania ekologiczna prowadzona jest przez uczniów i studentów z Poznania oraz Wrocławia.

AKCJA WAKACJE – w okresie od lipca do końca września w Szczecinie znaleźć można pojemniki oznaczone logiem projektu. Zbiórka ta skierowana jest zatem przede wszystkim do uczniów i studentów, którzy w tym okresie pozbywają się dużej ilości makulatury. Organizatorzy zachęcają do oddawania starych zeszytów, wypełnionych ćwiczeń lub podręczników, które, ze względu na reformę, nie przydadzą się kolejnym pokoleniom.

PUNKTY ZBIÓRKI – aktualną mapę z punktami zbiórki znaleźć można na stronie:
http://bit.ly/punktyzbiorki

Obecnie pojemniki oznaczone logiem projektu i znajdują się przy: I Liceum Ogólnokształcącym, V Liceum Ogólnokształcącym, XIII Liceum Ogólnokształcącym, Szkole Podstawowej nr 1, VI Liceum Ogólnokształcącym, IX Liceum Ogólnokształcącym, INKU Szczecińskim Inkubatorze Kultury oraz Politesie. Niedługo powstanie także punkt zbiórki na prawobrzeżu. Pojemniki będą stały w punktach zbiórki do końca września.

CO ZBIERAMY – do makulatury, którą zbieramy zaliczają się wszystkie wyroby papiernicze, np.: zeszyty, kartony, kartki, gazety.

CEL – w tej edycji akcja organizowana jest pod hasłem “Wymień zbędne na niezbędne”. Za dochód z makulatury wesprzemy Schronisko Dla Osób Bezdomnych Chorych Somatycznie.

UBIEGŁA EDYCJA – w ubiegłym roku z dochodu ze sprzedaży 15 ton zebranej makulatury zakupiono pełne wyprawki dla 30 uboższych uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 59 w Szczecinie, obdarowano na święta jedną ze szczecińskich rodzin, a dochód ze styczniowej zbiórki przekazany został na rzecz WOŚP. Dodatkowo przeprowadzono kampanię promującą recykling, która dotarła do 25 tysięcy odbiorców oraz we współpracy z INKU Szczeciński Inkubator Kultury zorganizowano dla szczecinian ekopiknik podsumowujący edycję 2017. Ubiegła edycja projektu została nagrodzona przez organizację Social Wolves jako najlepszy projekt ekologiczny w Polsce.

KANAŁY KOMUNIKACJI – Ze względu na ekologiczny charakter akcji, ograniczamy plakaty i ulotki informacyjne do minimum. Wszelkie bieżące informacje na temat zbiórki oraz proekologiczną kampanię prowadzimy za pośrednictwem social media.
www.facebook.com/papierowarewolucja
www.instagram.com/papierowa_rewolucja

PARTNERZY: Papirus Recykling, INKU Szczeciński Inkubator Kultury, TDK Księgarnia & Antykwariat, Drukarnia Recyklus, Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie, I Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 59, VI Liceum Ogólnokształcące, Fundacja Młodzieży Activis PATRONI MEDIALNI: Głos Szczeciński, Nasze Miasto Szczecin

MECENAT – Gmina Miasto Szczecin

Osoby do kontaktu:
Realizator – Anna Klimusz
tel. 883 762 020 mail: papierowarewolucja@gmail.com
Założyciel – Martyna Fibich
tel. 883-672-135 mail: papierowarewolucja@gmail.com”

Akcja Papierowa Rewolucja na FB

Szczegóły akcji i jej bieżący stan można śledzić na: facebook.com/papierowarewolucja

Akcja Papierowa RewolucjaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *