Alfabet wydarzeń na październik

Alfabet wydarzeń na październik

Jesień jak nic. Widać to po wydarzeniach, które w zdecydowanej większości przeniosły się do lokali. Okres koniec szaleństw w plenerze, spotkań nad wodą, na plaży czy na bulwarach. Wybrałem około 40 pozycji. Zapraszam do przeglądu kolejnej części z cyklu Alfabet wydarzeń na październik.

Alfabet wydarzeń na październik

 

A jak Andrus [poniedziałek 30.10 godz. 19:00,Filharmonia]

Artur Andrus to znany kabareciarz, piosenkarz,dziennikarz, autor tekstów czy poeta. Swoją multi funkcjonalność świetnie przenosi na scenę, rozbawiając gości satyrą współczesnych czasów i swoim dystansem do rzeczywistości. Wszystko w formie mowy i śpiewu. Bilety są w przedziale 79-99 złotych, ale to mogą być bardzo dobrze wydane pieniądze. Wszak wiadomo, że śmiech to zdrowie. Występ w Filharmonii.
Źródło

 

A jak Autoshow Szczecin [weekend 13-15.10 – hala MTS].

Największe targi motoryzacyjne regionu powracają znów na hali MTS przy Struga. Bilety od 15 złotych, dzieci od lat 7 wchodzą za free. Oprócz sporej ilości wystawców, organizatorzy zaplanowali masę atrakcji towarzyszących: pokazy breakdance, koncerty, pokazy fitness i hit całych targów – ARMWRESTLING. Bezpłatny parking.
Źródło

 

A jak Albert Lee [wtorek 24.10 godz. 20:00, Free Blues Club].

Free Blues Club z okazji 25 lat swojej działalności organizuje wyjątkowy koncert. „Albert Lee, żywa legenda gitary, wspaniały sideman, pojawi się we Free Blues Clubie na jedynym koncercie w Polsce jako lider zespołu, realizujący swoje genialne kompozycje wraz ze zespołem z Los Angeles. Starym fanom niczego nie zabraknie, a to co teraz robi przysporzy mu wielu nowych. Proszę państwa – Albert Lee jako Albert Lee !” Bilety od 150 zł.
Źródło.

 

A jak Analogowy plener – Szczecin [sobota 14.10 godz. 10:00, ].

Coś dla miłośników fotografii.  „Już 14 października 2017 po raz pierwszy Szczecin będzie miał zaszczyt gościć przedstawicieli fotografii analogowej z całej Polski i zagranicy. Podczas trwania naszego kilkugodzinnego spotkania zorganizowany będzie plener fotograficzny którego celem jest stworzenie klimatu pozwalającego wam, na wykonanie niesamowitych zdjęć. Do waszej dyspozycji będą specjalnie wyselekcjonowane modelki które zostaną odpowiednio na tę okazję przygotowane.
Źródło.

 

A jak AIESEC [do 08.10 Szczecin].

AIESEC to największa na świecie organizacja, która realizuje międzynarodowe programy praktyk i wolontariatu na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym.” Obecnie w Szczecinie do 8 października trwa rekrutacja.
Źródło.

 

B jak Bruk-Bet Termalica Nieciecza [piątek 20.10 godz. 18:00]

Piłkarze z Niecieczy będą jedynym październikowym rywalem Pogoni z którym szczeciński zespół zmierzy się na własnym obiekcie. 

 

B jak Brian Tracy [środa 25.10 godz. 9:00, Arena Szczecin]. Światowej sławy trener i autorytet w dziedzinie rozwoju osobistego, przywództwa strategicznego czy psychologii sukcesu, będzie głównym prelegentem na kongresie „MAKSIMUM OSIĄGNIĘĆ”. Przedstawi on swój autorski program „Zarządzanie przez cele”. Oprócz niego organizatorzy zaplanowali jeszcze 7 innych prelegentów, którzy będą mówić o wyznaczaniu celów, ich realizacji, komunikacji w biznesie, relacjach zawodowych czy o odkrywaniu swoich atutów. Bilety w przedziale 250-1390 zł. (droga zabawa)
Źródło.

 

B jak Beer Geek Night [sobota 14.10 godz. 18:00, Peron 5].

W klubie Peron 5 przy Stefana Czarnieckiego, odbędzie się wyjątkowa piwna impreza. W naszym mieście nie brakuje smakoszy tego trunku, a w październiku szykuje się dla nich całonocna zabawa. „Na BEER GEEK NIGHT wspólnie zagłosujecie na najlepsze piwo imprezy, weźmiecie udział w dwóch zaskakujących konkursach z nagrodami, spotkacie się z piwowarami, posilicie się w strefie gastronomicznej i co najważniejsze będziecie mogli bawić się przy największych przebojach z lat 80-tych aż do współczesnych hitów!” Bilety po 25 złotych. Więcej szczegółów na stronie www.szczecinbeerfest.pl
Źródło.

 

B jak Bazar Smakoszy [niedziele 8.10 i 22.10, godz. 10-16, OffMarina].

Bazar Rozmaitości zmienia się w Bazar Smakoszy. Do końca roku wypadają z bazaru rękodzieła i handel vinylami, na rzecz większej ilości stoisk z żywnością. Ma powrócić wino z beczki i pojawić się produkty tureckie.
Źródło.

 

B jak Białas x Lanek + Łuszy [piątek 27.10 godz. 20:00, K4 – szczeciński loft kultury].

Trasa koncertowa Tour de Polon to doskonała okazja, żeby zobaczyć jak na żywo zabrzmi materiał z przepełnionej bangerami nowej płyty. Zostawiając peleton daleko za plecami Białas i Lanek mają zamiar dotrzeć do najdalszych zakątków kraju w rekordowym tempie. Chyba nie chcielibyście tego przegapić?
Źródło.

 

B jak Bukołaz [sobota 07.10, godz. 11:00, Puszcza Bukowa].

Bukołaz to impreza biegowa odbywająca się w kompleksie leśnym Puszcza Bukowa. Przygotowano 3 kategorie zawodów – KIDS dla najmłodszych, 6K INTRO – rekreacyjny bieg dla dorosłych i 21K EXTREMUM – półmaraton dla najwytrwalszych. Już sama trasa wygląda bardzo ciekawie.
Źródło.

 

B jak Bukowy Kros Górski im. Jerzego Kortza [niedziela 29.10, Puszcza Bukowa].

Kolejny październikowy bieg w Puszczy Bukowej. Tym razem jest to cykl składający się z 6 zawodów (jeden bieg w każdym kolejnym miesiącu). Szczegółów trzeba szukać na profilu Facebook w źródle.
Źródło.

 

D jak Dyżury astronomiczne [w każdą środę o 19:00, ZUT przy Piastów 48]

Oglądaj Układ Słoneczny, poznawaj gwiazdozbiory, porozmawiaj o astronomii. Dla wszystkich zainteresowanych prowadzone są bezpłatne spotkania. Nie jest wymagana żadna wiedza z astronomii. Można przyjść z rodziną, chłopakiem, dziewczyną, znajomymi. Spotkania odbywają się w obserwatorium ZUT na dach Budynku Jednostek Międzywydziałowych.
Obowiązują zapisy – TUTAJ, formularz dostępny zawsze na 6 dni przed danym terminem. 

Moją relację z wizyty na Dyżurze Astronomicznym znajdziecie TUTAJ.

 

F jak Festiwal Młodych Talentów [sobota 14.10 godz. 17:00, Arena Szczecin]

To będzie już 11 Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie. Impreza odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Szafera. „Celem szczecińskiego festiwalu jest prezentacja twórczości wykonawców stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz przegląd inspirujących zjawisk i nowych produkcji na polskiej scenie muzycznej. Festiwal ma za zadanie wyłonić wykonawców najlepszej autorskiej twórczości„. Bilety od 60 złotych.
[źródło]

 

F jak Forced To Mode [sobota 07.10 godz. 19:00, DK Słowianin]

Szykuje się świetny koncert dla miłośników Depeche Mode. „Koncerty pod banderą “Devotional Tribute” grane przez F2M wyróżniają się światowej klasy  poziomem. Każde show na długo pozostaje w pamięci nie tylko fanów, ale i dla prasy. Zaskakujące zbliżenie do oryginału, perfekcjonistyczna dbałość o szczegóły i wulkan energii artystów decydują o unikatowości Forced to Mode„. Zaprasza DK Słowianin. Bilety po 50-60 złotych.
Źródło

 

F jak Festiwal Tkaniny [6-30.10 różne godziny w Szczeciński Inkubator Kultury].

Organizatorom zależy na trwałej zmianie myślenia o tkaninie jako równoprawnej dziedzinie sztuki i uwypukleniu wszystkich jej możliwości. Misją wydarzenia jest rozpowszechnianie tej rzadko uprawianej dziedziny sztuki i stworzenie możliwości twórczej konfrontacji. Technika pracy z tkaniną wymaga prócz talentu – cierpliwości i niezwykłego skupienia. Proces tworzenia jest żmudny i czasochłonny, często wiąże się z długoletnim nabywaniem doświadczenia i umiejętności warsztatu.
Źródło.

 

G jak gusta smaku [7, 11, 16.10, różne miejsca].

Akcja theGusta ma na celu poznawanie smaków i ciekawych miejsc na kulinarnej mapie Szczecina. Ja jedną uiszczoną przelewem kwotę (w pierwszej edycji zapłacimy 59 zł.) będziemy mogli odwiedzić 3 konkretne lokale gastronomiczne w wyznaczone przez organizatora dni i godziny. W każdym lokalu otrzymamy posiłek, a później do wypełnienia ankietę odnośnie danego lokalu i jedzenia. Jest to pierwsza edycja akcji w której możemy zostać theGustatorami.
Źródło.

 

H jak HAPPYSAD [sobota 28.10 godz. 20:00, DK Słowianin]

„Po dobrze przyjętej, najnowszej płycie Ciało Obce, oraz intensywnym okresie plenerowym, jeden z najczęściej koncertujących zespołów w naszym kraju, rusza ponownie w Polskę.” Jak zawsze zespół nie omija także Szczecina. Miłośnicy gatunku spotkają się w DK Słowianin na koncercie pod koniec miesiąca.
Źródło.

 

H jak „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie” [niedziela 08.10 godz. 19:00, Stara Rzeźnia]

W Starej Rzeźni odbędzie się pokaz wyjątkowego filmu o wspaniałym człowieku – 71 letnim kajakarzu, który już trzykrotnie przepłynął Atlantyk wyłącznie wiosłując. Po swojej drugiej wyprawie został uznany Podróżnikiem Roku wg National Geographic. Wstęp na seans jest bezpłatny.
Źródło – FB.

 

K jak kino pozytywne [04-08.10, Stara Rzeźna, Hormon]. 

FEEL GOOD – Przegląd Kina Pozytywnego, gdzie zaprezentowane zostaną najlepsze filmy sezonu, które mają podnieść widza na duchu, poprawić jego nastrój i pozostawić z wiarą w lepszy świat. Całość będzie składała się z 9 filmów, a kończącym przegląd będzie obraz o Olku Dobie (jako jedyny z bezpłatnym wstępem). Bilety od 10 do 20 złotych.
Źródło.

 

K jak KULT [czwartek 19.10 godz. 19:00, DK Słowianin]

Tego zespołu nie trzeba przedstawiać. W ponad 30 letniej historii zespołu są setki utworów, z kolei liczba koncertów przekroczyła 3000 (wiele w Szczecinie). Tym razem gospodarzem koncertu będzie DK Słowianin. Bilety w cenach 65 i 70 złotych.
Źródło

 

K jak Karłowicz [niedziela 01.10 godz 17:00, Filharmonia]

Spektakl Góra-dół – być jak Karłowicz to najnowsza produkcja teatralna Filharmonii w Szczecinie, która opowiada o życiu i twórczości jej patrona – Mieczysława Karłowicza. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii wykona utwory kompozytora, które po raz pierwszy będzie można usłyszeć w nowych, elektronicznych aranżacjach.”
Źródło. Bilety po 20-30 złotych. 

 

K jak KaeN [sobota 28.10 godz. 20:00, klub Elefunk].

Raper wystąpi w szczecińskim klubie Elefunk przy Pl. Żołnierza Polskiego 2. „Kaen to były członek formacji RSA Konqrent. Jako twórca solowy zadebiutował w 2008 roku nielegalem pt. Żyj albo umieraj. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Słoń, Bezczel, Buczer, Peja, Chada i Kroolik Underwood.” Artysta zaprezentuje między innym utwory ze swojej najnowszej płyty – „Debiut”.
Źródło.

 

L jak Lady Pank Akustycznie [sobota 21.10 godz. 19:00, Arena Szczecin]

Najbardziej legendarny polski zespół rockowy obchodzi w tym roku jubileusz 35-lecia! Założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 35 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.” Bilety od 59 złotych.
Źródło.

 

L jak Ladies and Jazz [wtorek 03.10 godz. 19:00, Filharmonia]

Podczas jazzowego wtorku wystąpią polsko-peruwiańska formacja Marita Alban Juarez Quartet oraz Marilyn Mazur’s Shamania – artystka, która miała okazję występować między innymi z Milesem Davies’em. Bilety w przedziale 30-70 złotych. 
Źródło.

 

M jak Maciej Maleńczuk [niedziela 08.10 godz. 19:00, Lulu Club]

W październiku do Szczecina zawita jeden z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów. Pomimo tego jest bardzo lubiany przez publiczność i na jego koncerty zawsze przychodzi sporo ludzi. Koncert odbędzie się w Lulu Club przy Partyzantów 2. Bilety po 65 złotych. Liczba miejsc siedzących ograniczona.
Źródło

 

M jak Magia Lwowa [do 15.10, Zamek Książąt Pomorskich].

Tylko do 15 października dostępna jest wystawa fotografii Magia Lwowa na Zamku Książąt Pomorskich. „Niepowtarzalne zdjęcia prezentują urok i klimat miasta.  Lwowscy artyści  dostrzegli to, co niezwykłe we Lwowie oraz jego mieszkańcach i utrwalili w serii klimatycznych fotografii.  Oglądając zdjęcia łatwo można dać się porwać i poprowadzić  przez  prywatny zapis fascynacji niezwykłymi miejscami tego wielokulturowego miasta.
Źródło.

 

O jak Organek [niedziela 08.10 godz. 20:00, DK Słowianin]

Popularny w ostatnich 2-3 latach artysta wystąpi w szczecińskim DK Słowianin. „Obecnie zespół podczas koncertów na żywo prezentuje materiał z drugiego albumu pt. „Czarna Madonna”. Nowy krążek to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu pt.”Głupi”, a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód„.
Źródło.

 

P jak Procol Harum [piątek 13.10 godz 19:00, Arena Szczecin]

Brytyjski zespół w marcu br. wyruszył w trasę koncertową i zawita również do Polski. Trasa ma promować ich nowy album „Novum” i uświetniać 50-lecie ich największego przeboju „A Whiter Shade Of Pale”. Bilety od 89 złotych.
[źródło]

 

 

P jak Polska Noc Kabaretowa 2017 [niedziela 15.10 godz. 17:00, Arena Szczecin]

Najlepsze polskie kabarety znów w Szczecinie. Na scenie pojawią się Kabaretu Skeczów Męczących, Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Nowaki czy Jerzy Kryszak. Impreza na szczecińskiej hali widowiskowo-sportowej przy Zawadzkiego. Bilety od 70 złotych.
Źródło.

 

P jak Piwnica Pod Baranami [07.10 godz 17:00 i 20:00, Filharmonia]

Piwnica Pod Baranami w pełnej mocy. W pierwszą sobotę października zagrają aż 2 koncerty. „Miłość, tkliwość i burzliwa namiętność, śmiech i łzy w koncercie artystów Piwnicy Pod Baranami”. Zapowiada się magiczny wieczór. Bilety od 95 złotych – są jeszcze dostępne.
Źródło

 

P jak Paweł Domagała [niedziela 29.10 godz. 19:00, Filharmonia].

Debiutancki album Pawła Domagały “Opowiem Ci o mnie”, który ukazał się w październiku 2016, spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności i zyskał już status Złotej Płyty. Jesienna trasa będzie zatem okazją do celebrowania rocznicy debiutu wokalisty, który na to wydarzenie postanowił przygotować specjalne – winylowe wydanie albumu.
Źródło

 

R jak Rails Girls Szczecin 2017 [weekend 30.09 – 01.10, Technopark Pomerania].

Już po raz piąty zapraszamy na dwudniowe warsztaty programowania dla kobiet, które są świetną okazją, by wkroczyć w świat nowych technologii, a także poznać możliwości i perspektywy związane z pracą w branży informatycznej. Wydarzenie odbędzie się w weekend 30 września – 1 października w Technoparku Pomerania w Szczecinie, a rekrutacja rusza już 9 września!
Źródło i szczegóły.

 

R jak Restaurant Week [20-31.10 różne miejsca]

Czas na kolejną odsłonę Restaurant Week. Za kwotę 49 złotych możemy liczyć na 3-daniowy posiłek (przystawka, danie główne i deser) w jednej z ponad 30 restauracji do wyboru. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja na dokładny termin i godzinę. Niestety wizyta ograniczona będzie do 90 minut, chociaż to chyba w zupełności wystarczy by nie tylko zjeść, ale i spędzić miło czas.
Szczegóły wydarzenia na Facebooku i stronie organizatora.
Lista szczecińskich lokali biorących udział – TUTAJ.

 

S jak Sunday Music Theater [niedziela 01.10 godz. 18:00, Lulu Club]

Teatr Fame i Lulu Club zapraszają na spektakl Sunday Music Theater, gdzie usłyszymy najsłynniejsze przeboje musicalowe w wyjątkowych aranżacjach wzbogacone o występy tancerzy.

 

S jak Szafa.pl: Ogólnopolskie Wietrzenie Szaf – Szczecin [niedziela 15.10 godz. 11:00, Łaźnia].

W lokalu Łaźnia (Koński Kierat 14/15) odbędzie się „Szafing”, czyli miejsce gdzie można wymieniać się swoimi starymi ciuchami czy też je odsprzedać. Impreza raczej skierowana dla kobiet. 
Źródło.

 

S jak Stand-up Polska [piątek 20.10 godz. 20:00, DK Słowianin]

Wielka Trasa Stand-up Polska zawita do Szczecina, dokładnie do DK Słowianin. Wśród występujących znajdą się: Cezary Jurkiewicz, Karol Kopiec, Darek Gadowski, Maciek Adamczyk, Wojtek Fiedorczuk, Piotr Szumowski, Piotr Popek, prowadzący Michał Kempa. Gwarantowana spora dawka śmiechu. Bilety 49 zł.
Źródło.

 

S jak Szczecin European Film Festiwal [19-23.10  różne miejsca, różne godziny]

SEFF ’17 w dniach 19-23 października zaprasza miłośników dobrego kina na swój festiwal. Konkurs filmów europejskich, film o rodzinie Beksińskich, przegląd horrorów czy SEFF MINI dla najmłodszych. Sporo atrakcji przez 5 dni. Szczegółowy program w linku poniżej.
Źródło i program.

 

T jak Tribute to Metallica Show! – Scream Inc. [środa 04.10 godz. 19:00, DK Słowianin].

Już po raz drugi mocą batalionu ciężkich walców drogowych ze stolicy Ukrainy nadciąga do Polski kapela, która zrobi takie show jakiego to miasto dawno nie widziało! Zagra SCREAM INC. – kwartet z Kijowa, który nosi oficjalnie zatwierdzone miano „official Metallica tribute band”! A to już nie przelewki!
Źródło

 

T jak Targi pracodawców [czwartek 12.10, godz. 12:00, Filharmonia].

W Filharmonii Szczecińskiej odbędą się pierwsze tak wyjątkowe targi związane z pracą. Zobaczymy na nich wyłącznie firmy poszukujące pracowników – żadnych pośredników. Ich organizatorem jest Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan.
Źródło.

 

W jak Włoski wieczór ze Stefano Terrazzino [sobota 07.10 godz. 19:30, Sala Koncertowa]

Znany między innymi z „Tańca z Gwiazdami” Włoch, razem z sycylijskim zespołem i przy oprawie tanecznej – zaprezentuje największe włoskie przeboje. Wydarzenie w Sali Koncertowej przy Energetyków 40. Bilety w cenie 59-99 złotych.
Źródło

 

W jak Wąglewski, Fish, Emade [wtorek 17.10 godz. 20:00, Filharmonia].

Na koncert który odbędzie się w Filharmonii Szczecińskiej zapraszają klub Hormon i duet Fish Emade. Bilety od 120 złotych. 
Źródło.

 

Chcesz by Twoje wydarzenie znalazło się w kolejnym wpisie? Skontaktuj się przez wiadomość na Facebook – Okiem gościa ze Szczecina.3 thoughts on “Alfabet wydarzeń na październik”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *