Biegowe Bulvarowe 5 km. Nowy bieg na mapie Szczecina?

Biegowe Bulvarowe 5 km. Nowy bieg na mapie Szczecina?

Na początek skromnie bo 54 osoby, ale za to bez opłat, przy dobrej pogodzie, w fajnym miejscu, z drobnymi upominkami i przyjemną atmosferą. Takie było pierwsze Biegowe Bulvarowe na 5 km. Czy ten nowy bieg na stałe zagości na sportowej mapie Szczecina?

Biegowe Bulvarowe

Jest półmaraton, jest maraton, sztafeta NCDC czy znane wszystkim Wieczorne Bieganie we wtorki. Pewnie trzeba by jeszcze kilka innych biegów dodać, ale wpis nie o nich. W Szczecinie bieganie jest bardzo popularne i w niedzielę 5 sierpnia na szczecińskich bulwarach odbyły się nowe zawody – Biegowe Bulvarowe. Czy wydarzenie się rozwinie i na stałe zagości na sportowej mapie miasta? Na to pozostaje poczekać. Wiadomo, że było to pierwsze takie spotkanie organizowane przez Bulwary Miejsce SpotkańStowarzyszenie Progressum, w ramach akcji Bulvarowe / Open Kitchen

Kolejne Biegowe Bulvarowe ma odbyć się 16 września. W takiej samej formule. 

Biegowe Bulvarowe – trasa

Trasa przebiegała wzdłuż Szczecińskich bulwarów. Start i metę zlokalizowano przy Nabrzeżu Starówka, od którego biegnący kierowali się pod Trasą Zamkową, Nabrzeżem Celnym aż na Most Długi. Po przeprawie na drugi brzeg zbiegali po schodach i Bulwarem Piastkowskim najpierw ruszyli w kierunku Dworcowej do nawrotki przy przystanku, a później w kierunku Wałów Chrobrego ale tylko to Trasy Zamkowej pod którą zawracali i znów biegli na Most Długi, później bulwarami do North East Mariny. Na wyspie obieg budynku i powrót mostkiem na bulwar, a dalej już była ostatnia prosta. Tak to wyglądało na mapie od organizatorów:

 

Oczywiście chętnie wystartowałem i ulokowałem się na dobrej 16 pozycji (zabrakło mi 3-4 metrów do miejsca 15). Na upominek od organizatorów się nie załapałem, otrzymało go po 10 najlepszych panów i pań. Ja załapałem się na kupon pocieszenia na kawę. Dobre i to 😀 No i oczywiście dyplom dla każdego biegacza. Było miło, na sportowo w przyjemnej atmosferze. We wrześniu też tam zawitam.

Jeszcze kilka zdjęć ode mnie (przy drobnej pomocy)

Biegowe Bulvarowe – foto

 Podobał się tekst? Znalazłaś/eś co trzeba? Dowiedziałeś się czegoś nowego? Fajne zdjęcia?

Śmiało dajcie lajka, a najlepiej polubcie mojego bloga w social media. Tutaj macie linki:

 zeSzczecina.pl na Facebooku zeSzczecina.pl na Twitterze  zeSzczecina.pl na Instagramie 

Dzięki 😉 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *