Bilety za 11 zł do Kina Pionier? Tak, z okazji urodzin!

Bilety za 11 zł do Kina Pionier? Tak, z okazji urodzin!

Bilety za 11 zł do Kina Pionier? Dokładnie tak. A to wszystko z okazji 110 urodzin najstarszego kina. I tak świętowanie zaczyna się już 7 lipca i potrwać ma aż do października. Super, mnie to bardzo cieszy.

O tej informacji dowiedziałem się w środę późnym wieczorem z portalu wSzczecinie.pl (spore podobieństwo nazw, no ale trudno – tak sobie wymyśliłem). Natychmiast zwróciłem uwagę na tę wieść i po przeczytaniu szczegółów niezwłocznie udałem się na stronę kina w celu rezerwacji miejsc na konkretny seans. Jeszcze szybka konsultacja z małżonką, który dzień wybrać i padło na niedzielny seans filmu „Volta” Juliusza Machulskiego.

Wprawdzie strona Kina Pionier udostępnia rezerwację, to jednak zakupu on-line już brakuje. No ale nie ma co narzekać, element „staroświecki” w przypadku tak wiekowego kina można wybaczyć. Rezerwacja zrobiona i co mnie dość mocno zdziwiło, miałem do wyboru prawie całą salę. Zajęte może ze 4 miejsca. Really? Taka promocja, parę ciekawych filmów w repertuarze i pustki? Szybki przegląd na inne filmy w piątek oraz sobotę i też szału nie ma. Poza piątkiem i rezerwacją sali czerwonej w 3/4 na film „Volta”, to w innych seansach zajęte max około 1/3 miejsc.

Albo informacja jeszcze nie dotarła do szerokiego grona albo wszyscy jednak uparcie wolą multipleksy. No cóż… Na stronie kina w aktualnościach tylko krótki news odnośnie urodzin i to datowany na 22 czerwca. Nic odnośnie cen, więc pewnie wielu stałych bywalców witryny nawet nie zauważyło tej okazji. Ja narzekać nie będę, bo już 2 fotele mam zaklepane i chętnie odwiedzę Pioniera, gdyż ostatni raz tam byłem jeszcze w ubiegłym roku.

Cały weekend z atrakcyjnymi cenami seansów to jednak tylko początek świętowania Kina Pionier. Dodatkowo, w piątek w kiniarni około godziny 20, odbędzie się spotkanie z byłymi pracownikami kina (będącymi od wielu lat na emeryturze). To taka informacja dla miłośników kina nie tylko z perspektywy widza kolejnego seansu.

A co to za komedia o tytule „Volta”? Poniżej trailer

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *