Dietetyk w Szczecinie – czy warto skorzystać?

Dietetyk w Szczecinie – czy warto skorzystać?

Czy dietetyk w Szczecinie jest poszukiwany? Zdecydowanie tak. Coraz częściej osoby rozglądają się za pomocą w odpowiednim żywieniu, a nie zawsze wiedza książkowa czy pochodząca z sieci jest odpowiednia. Specjalista ułoży nam spersonalizowany jadłospis uwzględniając wiele czynników. Z głodu na pewno nie umrzemy, a poprawa samopoczucia gwarantowana. Ja już od dawna staram się dobrze odżywiać i wiem że warto. Jednak nie każdy to robi – bo nie wie jak lub wydaje się to trudne, pełne wyrzeczeń. Czy w tej sytuacji warto wybrać się do dietetyka?

Dietetyk

„Dietetyk to specjalista medyczny zajmujący się badaniem produktów żywnościowych, oceną wzajemnego wpływu farmakoterapii i żywienia, stosowaniem zasad racjonalnego odżywiania się, planowaniem żywienia indywidualnego i zbiorowego dla wszystkich grup ludności, planowaniem żywienia dla osób zdrowych, w stanach chorobowych i w specjalnych stanach organizmu ludzkiego np. ciąża, planowaniem żywienia dla osób w różnym wieku, planowaniem jadłospisów – opracowywaniem diet żywieniowych, opracowywaniem metod leczenia zaburzeń żywieniowych nadwagi, niedożywienia, profilaktyką żywieniową chorób, leczeniem żywieniowym chorób, nadzorowaniem żywienia w placówkach żywienia zbiorowego.” – Wikipedia.org

Tyle w kwestii definicji. Jak widać dietetyk posiada dość szeroki zakres umiejętności, więc i wiedza zdobyta na studiach i w późniejszej praktyce jest duża i wzajemnie się uzupełnia. Wybrałem się do gabinetu DietMed.clinic niedaleko Ronda Giedroycia (na ulicy Janosika), by spotkać się i porozmawiać z dietetykiem klinicznym – Marią Kisielowską (pełen wywiad ukaże się na blogu kilka dni później niż ten wspis).

Dlaczego warto korzystać z usług dietetyków?

Ponieważ to oni znają się na żywieniu. Mają bardzo rozbudowaną wiedzę z wielu łączących się dziedzin, którą potrafią zastosować indywidualnie dla każdej osoby. I to jest akurat kluczowe jeżeli chodzi o odżywianie. Jadłospisy są wyliczane konkretnie pod pacjenta po szczegółowym wywiadzie żywieniowym, uwzględniającym wszystkie alergie czy przebyte bądź przewlekłe choroby. Mamy pewność, że diety są odżywcze, wzmacniające, regulujące pracę organizmu. Nie ma mowy o stosowaniu żadnych suplementów diety. Każdy dostaje pełny jadłospis co ma jeść od rana do wieczora i to na pewno nie są porcje głodowe.

Dobre odżywianie wcale nie polega na wyrzeczeniach, rezygnacji z posiłków, jedzeniu samej zieleniny. Wręcz odwrotnie. Diety mają być różnorodne, smaczne, bogate w witaminy i produkty naturalne. Poprawa odżywiania ma przebiegać spokojnie, naturalnie, a w przypadku stricte odchudzania – celem jest podniesienie metabolizmu, nastawienie na zrzucenie tkanki tłuszczowej. Za tym wszystkim idzie poprawa nastroju, samopoczucia i nabywana jest wiedza o poprawnym żywieniu.

Sprawdź ofertę DietMed.clinic

Już na pierwszej wizycie wspólnie z pacjentem ustalane są jego wyobrażenia i ewentualne cele możliwe do osiągnięcia. Cudów nikt nie obiecuje, ale poprawę jak najbardziej. I najważniejsze – dostajemy pełną gotową rozpiskę co, ile i kiedy jeść. Jakiś składnik nie pasuje? Można go zamienić. Skończył się sezon na jakieś warzywo/owoc? Podmieniamy. Nie lubię zupy z dyni? No to z kalafiora, itd. Każda dieta w której musicie jeść składniki których nie lubicie – nadaje się do kosza. To nie na tym polega.

Dietetyk w Szczecinie – ile to kosztuje?

DietMed.clinic to dietetyk w Szczecinie, który oferuje przygotowanie profesjonalnej i indywidualnej diety już za 250 zł na 3 miesiące. Do tego dochodzą jeszcze spotkania kontrolne mniej więcej co dwa tygodnie – koszt jednego to tylko 70 zł. Jeżeli popatrzeć na konkurencję, te ceny trzeba uznać za bardzo atrakcyjne. Możliwy jest też pakiet VIP. Przy jednorazowej płatnej z góry opłacie wynoszącej 490 zł  – otrzymujemy jadłospis na 3 miesiące i do tego 7 wizyt kontrolnych w cenie. Bardzo fajna opcja dla zdecydowanych osób. Biorąc pod uwagę zwiększające się zarobki w społeczeństwie i kwoty jakie wydajemy na jedzenie, które często wyrzucamy – to koszt usług dietetyka nie wydaje się taki straszny.

Dlaczego akurat DietMed.Clinic?

DietMed.clinic do nowy dietetyk w Szczecinie. Gabinet działa od maja 2018 roku i pomógł (lub wciąż pomaga) wielu pacjentom. W każdym miesiącu pojawiają się nowe osoby, zainteresowane zmianami w swoim żywieniu. Mamy tutaj do czynienia z dietetyką kliniczną. Wszystko odbywa się zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia czy Polskiego Instytutu Żywności i Żywienia. Zgodnie z najnowszymi wynikami badań naukowych.

W dietetyce ważne jest podążanie za współczesnymi trendami i ciągłe aktualizowanie wiedzy. Do tego umiejętność dotarcia do osób z różnymi charakterami i czasem trudnej sztuki przekonania ich do zmian w swoim żywieniu, rezygnacji ze złych nawyków. Oprócz merytorycznej wiedzy, kluczową cechą dietetyka jest właśnie dobry kontakt z pacjentami.

W DietMed.clinic możemy liczyć na przyjemną domową atmosferę podczas każdej wizyty. Jeżeli zależy nam na dyskrecji to mamy ją tutaj gwarantowaną. Nie to że każdy inny lekarz będzie głośno rozpowiadał o swoich pacjentach, ale tutaj nie wchodzimy do przychodni przy głównej ulicy z ogromnym szyldem. Gabinet mieści się w wyremontowanym budynku mieszkalnym przy Janosika 60, niedaleko pętli autobusowej, a parkingi nie podlegają pod strefę płatnego parkowania. Lokalizację docenili już pierwsi pacjenci – mówi Maria, dietetyk kliniczny. 

W ofercie gabinetu oprócz diet mających na celu odchudzanie, przygotowywane są jadłospisy dla osób z chorobami tarczycy, cukrzycy, z problemami z nerkami, problemy hormonalne, dla kobiet pragnących zajść w ciążę, Zdarzają się panie po ciąży, chcące poprawić swój lekko wyniszczony organizm.

 

Podsumowując. Jako społeczeństwo zarabiamy coraz lepiej, często jednak poświęcając swoje zdrowie. Wpływa na to wiele czynników:

  • żyjemy w ogromnym świecie wypełnionym na każdym kroku reklamami śmieciowego jedzenia,
  • praca, ćwiczenia, spotkanie ze znajomymi, dzieciaki i ich zajęcia, nadgodziny, zainteresowania – żyjemy w ciągłym biegu poświęcając czas na wiele aktywności, a poprawne odżywianie jest gdzieś na końcu (o ile jest),
  • częste jedzenie na mieście – byle szybko, niekoniecznie zdrowo,
  • stosowanie diet i porad z sieci/prasy marnej jakości czy „dobrych porad koleżanek”,
  • panujące błędne stereotypy,
  • i najważniejszy – braki w wiedzy o dobrym odżywianiu.

Korzystanie z usług dietetyka wcale nie jest tak drogie jak może się wydawać. Często więcej wydajemy na produkty, które szkodzą naszemu organizmowi lub zwyczajnie kupujemy za dużo i część z nich wyrzucamy. Dzięki poradom profesjonalisty możemy rozpocząć zdrowe odżywianie przygotowanie specjalnie dla nas. Pod nasz organizm, nasze preferencje kulinarne czy stan naszego zdrowia. Zyskamy wiele cennej wiedzy, poprawę samopoczucia i przekonanie, że to wcale nie jest takie trudne.

Potrzebna jest jedynie nasza chęć.

No i ta pierwsza wizyta u dietetyka.

Polub profil DietMed.clinic na Facebooku

Dietetyk w Szczecinie – Maria Kisielowska

Ukończyłam Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie na kierunku dietetyka. Po studiach zbierałam doświadczenie pracując w Szpitalu przy Unii Lubelskiej. Swoją wiedzą i zaangażowaniem chciałam tam „zmienić świat”. Lekko zawiedziona stanem podejścia do żywienia w polskim szpitalu, postanowiłam rozpocząć pracę we własnym gabinecie. Tutaj rozwinęłam skrzydła i staram się pomagać ludziom zmieniając ich sposób odżywiania, edukując, poprawiając stan zdrowia i samopoczucie. – Maria Kisielowska, dietetyk w Szczecinie – współwłaścicielka gabinetu dietetycznego DietMed.clinic.

Sprawdź wpis: Dietetyk w Szczecinie – rozmowa z Marią Kisielowską z DietMed.clinic

 Podobał się tekst? Znalazłaś/eś co trzeba? Dowiedziałeś się czegoś nowego? Fajne zdjęcia?

Śmiało dajcie lajka, a najlepiej polubcie mojego bloga w social media. Tutaj macie linki:

 zeSzczecina.pl na Facebooku zeSzczecina.pl na Twitterze  zeSzczecina.pl na Instagramie 

Dzięki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *