Dofinansowanie dla Szczecina – 30 mln na centrum szkolenia obok stadionu

Dofinansowanie dla Szczecina – 30 mln na centrum szkolenia obok stadionu

To wręcz niewiarygodne. Dofinansowanie dla Szczecina od rządu (!) w wysokości 30 mln złotych na budowę centrum szkoleniowego dla dzieci i młodzieży stanie się faktem. Oprócz powstania nowoczesnego stadionu, centrum ma być jednym z elementów w całościowej przebudowie obiektu przy Twardowskiego. Tylko żeby piłkarze jeszcze grali lepiej…

Dofinansowanie dla Szczecina

Szczecin na mapie piłkarskich stadionów to wciąż czerwona latarnia ligi. Archaiczny obiekt jednak doczeka się remontu i wskoczy za kilka lat na najwyższą półkę. Razem z nim cała masa obiektów około stadionowych, w tym centrum szkolenia dzieci i młodzieży, które w przyszłości ma wychowywać kolejnych kadrowiczów zespołu. Informację o dofinansowaniu przekazał na konferencji w Szczecinie minister sportu i turystyki Witold Bańka. Minister. Sam minister to zrobił. Do mikrofonu, przy dziennikarzach, a nie w social media.

No to trzeba ten sukces odtrąbić, by słupki poparcia drgnęły ku górze. Tylko które słupki? Rządu czy władz miasta? Może oba?

Dla przypomnienia. Oprócz gruntownej modernizacji stadionu ma powstać centrum szkoleniowe dla dzieci i młodzieży, 4 pełnowymiarowe boiska z oświetleniem (z czego jedno dodatkowo z podgrzewaną murawą i małymi trybunami), zadaszony obiekt ze sztuczną murawą, budynek akademii z szatniami, biurami, świetlicą czy restauracją, a także siłownia pod chmurką.

Już wcześniej była mowa, że miasto dofinansowania na stadion nie dostanie. Rząd nie prowadzi takich pomocy, więc trzeba było sięgnąć po środki na coś innego. Tutaj mamy do czynienia ze szkoleniem młodzieży, do czego ministerstwo chętnie się dołoży. W stolicy na podobny obiekt dorzucono około 11 mln złotych, więc trzeba być dumnym z tak wielkiej kwoty. Nic tylko gazem rozpisywać przetarg i szybko budować, zanim ktoś się rozmyśli (o co w dzisiejszym świecie rządzących nie trudno). Stosowne papierki na miliony monet mają zostać podpisane w 2018 roku. 

Czy ten obiekt jest potrzebny, czy to tylko większa rozbudowa obiektu przy okazji możliwego dofinansowania? (patrząc na wcześniej zakładaną kwotę 27 mln – całkowitego sfinansowania). Oczywiście, że jest potrzebny. Juniorzy Pogoni w ostatnich latach dwukrotnie z rzędu zdobyli wicemistrzostwo kraju.To pokazuje jaka siła drzemie w szkółce piłkarskiej klubu. Rozbudowa obiektu tylko polepszy sytuację i może doczekamy się kolejnych reprezentantów z naszego kraju? Skoro już są wyniki wśród młodzieży, to poprawa infrastruktury może jeszcze umocnić pozycję w skali kraju. Dzięki temu wielu utalentowanych młodych graczy z innych regionów wybierze Pomorze Zachodnie na dalszy rozwój.

Oby tylko klub jeszcze grał na wysokim poziomie, zachęcając już samą pozycją w tabeli (obecnie przeciętną) i ilością wychowanków czy młodych graczy w składzie (tutaj już trochę lepiej). W Szczecinie robią się świetne perspektywy na przyszłość. Niech tylko do władzy nie dojdzie żaden baran, który będzie chciał wszystko wywrócić do góry nogami…

Więcej informacji czy zdjęć warto szukać na stronie całej inwestycji: http://stadion.szczecin.pl

 

Foto źródło: stadion.szczecin.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *