Kolejny sezon Pogoni w Ekstraklasie startuje w lipcu!

Kolejny sezon Pogoni w Ekstraklasie startuje w lipcu!

14 lipca spotkaniem przeciw Krakowskiej Wiśle, Szczecińska Pogoń rozpocznie zmagania w Ekstraklasie w sezonie 2017/2018. To będzie już 6 sezon od czasu powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale czy najbardziej udany?

Kolejny sezon Pogoni w Ekstraklasie

Przez te 6 lat Portowcy zajmowali następujące lokaty:

  • 2012/13 – miejsce 12
  • 2013/14 – miejsce 7
  • 2014/15 – miejsce 8
  • 2015/16 – miejsce 6
  • 2016/17 – miejsce 7
  • 2017/18 – ???

Poza pierwszym sezonem po powrocie do elity, widać stabilizację w osiąganiu końcowej lokaty. Niestety miejsca 6-8 można określić jako bezpieczny środek tabeli i w poprzednich sezonach raczej kibice oglądali brak potencjalnych odchyleń w jedną ze stron. Pogoń była na tyle mocna, by spokojnie utrzymać się w lidze i zbyt słaba, by bić się o wyższe cele (czyt. choćby podium). Tę sytuację określiłbym dwoma słowami:

pozytywnym – stabilizacja

negatywnym – stagnacja

I co dalej? Co ujrzą kibice w kolejnym sezonie? Na pewno garść zmian z tą na ławce trenerskiej na czele. Wyzwanie podjął Maciej Skorża i nie pozostaje nic innego jak życzyć mu powodzenia i uzyskania lepszych wyników niż jego poprzednicy. Na jego nieszczęście, kibice w naszym mieście ostatnimi czasy są bardzo wymagający i oczekują nie tylko dobrych wyników czy przyjemnej dla oka gry – ale przede wszystkim walki i starania na boisku. Według mnie tylko te czynniki mogą spowodować powrót większych ilości kibiców na trybuny, bo na pewno nie zrobią tego ani głośne nazwisko trenera, ani transfery. Pomogłaby wprawdzie też przebudowa stadionu, ale w tej kwestii jeszcze musimy poczekać na najbliższe lata.

Tradycyjnie wybieram się na otwarcie nowego sezonu i nie wyobrażam sobie wracać z Twardowskiego w ponurym humorze. Na 5 ostatnich sezonów, Pogoń aż 4-krotnie zaczynała od zwycięstwa: 12/13 – wygrana 4:0 z Zagłębiem (dom), 13/14 – wygrana 2:0 z Zagłębiem (wyjazd), 14/15 – wygrana 3:2 z Podbeskidziem (wyjazd), 15/16 – wygrana 2:1 z Lechem (wyjazd) i 16/17 – porażka 1:2 z Krakowską Wisłą(!) (wyjazd). Jest więc idealna okazja do rewanżu i podtrzymania dobrej formy w pierwszych spotkaniach sezonu. Wierzę w wygraną i dobre napoczęcie piłkarskiej jesieni, więc do zobaczenia na stadionie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *