Lidl przy Bandurskiego wprowadza płatny parking

Lidl przy Bandurskiego wprowadza płatny parking

Lidl przy Bandurskiego wprowadza płatny parking, tak więc strzeżcie się klienci pobliskiego ryneczku, maka, placówek bankowych, kawiarni, Pepco, Rossmanna i innych sklepów znajdujących się w okolicy. Wszystko powyżej 1,5 godziny postoju, tyle bowiem darmowego czasu Lidl daje klientom na zrobienie zakupów. I co najważniejsze – koniecznie przed zakupami trzeba wziąć bilecik i zostawić go w widocznym miejscu za szybą.

Po Netto na Zawadzkiego i Biedronce przy Piastów/Ku Słońcu kolejnym dyskontem, który zamierza zadbać o swój teren będzie Lidl przy Bandurskiego. Chodzi oczywiście o parking z założenia mający służyć klientom danego sklepu, a nie okolicznym mieszkańcom czy handlarzom aut. Właśnie to w tych wszystkich trzymających auta po kilka godzin na dobę czy nawet kilka dni, ma uderzyć zmiana przepisów na de facto prywatnym terenie. Lokatorzy sąsiadującego potężnego apartamentowca będą musieli poszukać innych miejsc do parkowania (jak dobrze, że niedaleko wybudowano nowy parking na kilkadziesiąt aut – róg ulic Przyjaciół Żołnierza i Przyjaciół Ronda).

Lidl przy Bandurskiego wprowadza płatny parking

Raczej klienci którzy oprócz Lidla zajdą na pobliski ryneczek, do drogerii czy po kurczaka z rożna nie odczują opłaty na własnej skórze, o ile wyrobią się w ograniczeniu czasowym. Jak ktoś jednak robi zakupy na cały tydzień, do tego wpada do restauracji na obiad i posiedzi tam jeszcze przy kawce (wszystko łącznie dłużej niż 90 minut) – to parkując będzie musiał liczyć się z dodatkową opłatą mającą wynieść 10 zł a kolejną godzinę.

Często robię zakupy w Lidlu przy Bandurskiego i robiłem je również w miniony weekend. Od momentu wjazdu na parking nie zauważyłem żadnych tablic informujących o wprowadzanych zmianach. Jak się okazuje na oficjalnej stronie sieci też pusto, tak samo w zakładce „sklepy”. Profil na Facebooku również na ten temat milczał. Czyżby ciężko było jakoś oficjalnie o tym poinformować? Może informacja przy kasie, na paragonie albo na drzwiach wejściowych? Może na wielkich banerach na ścianie sklepu? A już na pewno w bardzo widoczny i wyraźny sposób w momencie wjazdu na parking!

(tak wiem, przed wejściem stanął automat do pobierania biletów, ale wchodząc do sklepu absolutnie go nie zauważyłem – pewnie jak wielu innych klientów)

W sobotę padał deszcz i nie miałem czasu ani chęci moknąć i rozglądać się czy ktoś nie umieścił jakiś nowych tabliczek, bo i z jakiej racji. A tutaj psikus. Tabliczki informujące o płatności za parking zobaczyłem dopiero po zakupach. Bez wahania wykonałem to zdjęcie:

W sobotę byłem na zakupach niecałą godzinę, na szczęście brak biletu nie poskutkował żadnym powiadomieniem o karze. Nie wiem od kiedy ten system ma działać, ale trzeba się pilnować. Przekroczenie darmowego czasu spowoduje sporą opłatę, bo aż 10 zł za każdą kolejną godzinę. A czy dużo ryzykowałem brakiem wspomnianego świstka? Tak – opłata za jego brak wynosi 95 zł. Sporo, trzeba uważać.

Jak ja to widzę? Osoby korzystające z parkingu stricte jako klienci nie będą tam płacić za parking. Na dzień dobry jest półtorej godziny, a przecież po tym czasie podejść po kolejny bilecik pewnie nie będzie problemu. Za to jak ktoś trzyma auto kolejny dzień ten ma większa szansę zostać ukarany przez dyskont. Kluczowe właśnie ma być odebranie bileciku i umieszczenie go w widocznym miejscu za szybą.

Rozumiem dyskont, że chce dbać o swój teren i zapewnić klientom miejsce do parkowania. Sam czasem krążę w poszukiwaniu miejsca i wywalenie kilkudziesięciu aut zapewne takim ludziom ułatwi robienie zakupów. Tylko niech zrobią porządną kampanię informacyjną i umieszczą w widocznych miejscach więcej tablic mówiących o zmianach. Czy to takie trudne? Czy może chcą już od początku ukarać sporą grupę osób?

Skoku na gigantyczną kasę w ten sposób nie zrobią chyba, że dbałość o sumienne wymierzanie kar ma zadbać firma zewnętrzna, która będzie rozliczana za skuteczność i ilość kar…

p.s. niestety zdjęcie poniżej nie umożliwi przeczytania regulaminu, ale spokojnie – na stronie Lidla też go nie znajdziecie…

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *