Makieta Zamku Książąt Pomorskich w skali 1:100.

Makieta Zamku Książąt Pomorskich w skali 1:100.

Hasło „poczuj Szczecin” od kilku dni nabiera nowego znaczenia. Wszystko za sprawą wyjątkowego obiektu jaki stanął na jednym z dziedzińców szczecińskiego zamku. Znajduje się tam niedawno powstała makieta Zamku Książąt Pomorskich wykonana z brązu. Wygląda obłędnie, a twórcy zadbali o wyjątkową szczegółowość wszystkich elementów – po prostu WOW.

Makieta Zamku Książąt Pomorskich

Makieta została przygotowana przez rzeźbiarzy z Wrocławia – Stanisława Wysockiego i jego syna. Całość prac trwała około pół roku. Najpierw wykonano komputerowy model, później było odlewanie w brązie, a na koniec łączenie wszystkich elementów i szlifowanie. Całość okazała się bardzo pracochłonnym zadaniem zwłaszcza, że autorom udało się dopracować ogromną ilość detali. Makieta wykonana jest z brązu w skali 1:100 i waży jakieś 300 kilogramów. Dodatkowo na podstawie znajduje się logo wykonawcy, a także krótki opis zamku po polsku, angielsku, niemiecku i w języku Braille’a.

Makieta nie jest żadnym muzealnym eksponatem zamkniętym w gablocie – postawiono ją na świeżym powietrzu by każdy mógł dokładnie się przyjrzeć. Została głównie stworzona dla niewidomych, którzy poprzez dotyk będą w stanie dowiedzieć się jak faktycznie ów obiekt wygląda. Hasło „poczuj Szczecin” nabiera tutaj dla nich wyjątkowego znaczenia. Ale tak naprawdę każdy będzie mógł obejrzeć zamek z całkiem innej perspektywy i zobaczyć te elementy, które na co dzień nie są widoczne z poziomu dziedzińca czy okien obiektu.

 

ZDJĘCIA WYKONANE SMARTFONEM ASUS ZENFONE 3

Makieta Zamku Książąt Pomorskich – foto

0

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *