Miejsca: Syrenie Stawy po rewitalizacji [FOTO]

Miejsca: Syrenie Stawy po rewitalizacji [FOTO]

Syrenie Stawy zostały oddane do użytku w drugiej połowie października. Już w pierwszy weekend nowe miejsce do spacerów odwiedziło setki szczecinian. Altany, ścieżki, pomosty i nowe nasadzenia drzew oraz krzewów. 

Syrenie Stawy po rewitalizacji

Syrenie Stawy to teren w Lesie Arkońskim, gdzieś pomiędzy kąpieliskiem Arkonka a Różanką, wzdłuż ulicy poziomkowej. Teren, który do tej pory był głównie mijany bokiem. Teraz wszytko ma się zmienić. Jak wyglądają Syrenie Stawy przed i po rewitalizacji? Zapraszam do galerii zdjęć.

 

Rewitalizacja 18 hektarów terenu przyniosła powstanie nowych pomostów, altan, ławeczek czy tablic dydaktycznych. Stworzono też sieć alejek do spacerowania pomiędzy akwenami wodnymi. Ogólnie z mrocznego zalesionego miejsca powstało przyjemna dla spacerowiczów miejscówka.

Projekt o nazwie „Syrenie Stawy – centrum ochrony bioróżnorodności” w Lesie Arkońskim wyceniono na prawie 7,5 mln Euro – oczywiście dołożyła się Unia Europejska. Dzięki tej inwestycji kolejny fragment lasu zurbanizowano na potrzeby ludzkiej egzystencji w czasie wolnym. Przy powstawaniu centrum brali udział leśnicy, dendrolodzy, botanicy, ornitolodzy i inni inspektorzy od przyrody. Wszytko by inwestycja korzystnie wpływała na miejscową faunę i florę (tak jakby przyroda sama tego nie potrafiła zrobić).

Pojawiło się tam 11 altan – 3 większe i 8 mniejszych, powstało 3 km alejek do spacerowania, tablice informacyjne, ławeczki, mały plac zabaw, posadzono 950 krzewów i drzew, powstały 2 pomosty nad stawami oraz jedna kładka pomiędzy dwoma akwenami. Jest również monitoring. Z tego miejsca na pewno chętnie skorzystają szkoły w celach edukacyjnych.

Dla mieszczuchów miejsce to wypiękniało i teraz każdy będzie mógł tam pospacerować. Wcześniej raczej robiły to nieliczne osoby. Już w pierwszy weekend (20-21 października) po oficjalnym otwarciu, pojawiło się tam setki mieszkańców. Mnóstwo spacerowiczów z psami, rowerzystów, rodziców z dziećmi, biegaczy i wielu fotografów. 

 

Syreni Stawy po rewitalizacji [GALERIA]

Tak było wcześniej:

 

Tak jest obecnie:Podobał się tekst? Znalazłaś/eś co trzeba? Dowiedziałeś się czegoś nowego? Fajne zdjęcia?

Śmiało dajcie lajka, a najlepiej polubcie mojego bloga w social media. Tutaj macie linki:

 zeSzczecina.pl na Facebooku zeSzczecina.pl na Twitterze  zeSzczecina.pl na Instagramie 

Dzięki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *