NIEMAPA Szczecina już dostępna

NIEMAPA Szczecina już dostępna

NIEMAPA Szczecina jest już dostępna – od soboty można odbierać swoje egzemplarze. Oficjalna premiera ma miejsce podczas weekendowej imprezy„Miasto Ogród” w Alei Kwiatowej (21-22 kwietnia). Ja z samego rana wybrałem się do Centrum Informacji Turystycznej na pl. Żołnierza Polskiego (tej w szklanym pawilonie) i stałem się szczęśliwym posiadaczem NIEMAPY w wersji polskiej i angielskiej.

NIEMAPA Szczecina dostępna od 21 kwietnia

Do tej pory NIEMAPĄ cieszyć się mogły się Katowice, Rzeszów, Poznań, Gdynia, Łódź, Wrocław, Lublin, Warszawa, Kielce czy województwo łódzkie. W kwietniu do grona dołączył nasz kochany Szczecin, a w niemapowej kolejce czekają Zabrze, Tychy i Gdańsk (może i cale województwo również doczeka się tego momentu?). Twórcami NIEMAPY są Asia Studzińska (teksty) i Małgosia Żmijska (odkrywa „nowe lądy”) przy współpracy z duetem Ładne Halo (Joanna Guszta i Maciek Blaźniak – odpowiedzialni za projekt graficzny).

NIEMAPA Szczecina to wyjątkowy w swoim rodzaju ilustrowany przewodnik po danym mieście z elementami kreatywnymi dla dzieciaków. W ładnej szacie graficznej mamy wyszczególnione wybrane atrakcje danego miasta razem z krótkimi opisami. Dla najmłodszych przygotowano miejsca, gdzie mogą pobudzić swoją kreatywność i wzbogacić NIEMAPĘ np. projektując przedogródek, nadając imiona dźwigozaurom czy rysując trasę na wodnym labiryncie.

NIEMAPA Szczecina ma być dostępna bezpłatnie w Centrach Informacji Turystycznej oraz na wydarzeniach organizowanych przez miasto. Możliwe jest również jej pobranie ze strony www.niemapa.pl. Łącznie na Szczecin przygotowano 15,5 tysiąca egzemplarzy po polsku, angielsku i niemiecku (co ciekawe, podobno to pierwsza NIEMAPA wydana właśnie w trzech językach – brawo Szczecin). Ma to być wyjątkowy przewodnik po mieście zarówno dla turystów jak i mieszkańców miasta.

Jak wygląda NIEMAPA Szczecina?

ZDJĘCIA WYKONANE SMARTFONEM ASUS ZENFONE 3

Strona główna NIEMAPY Szczecina

Jest też wspomniana wersja angielska i niemiecka

Rozmiar i sposób rozkładania przypomina klasyczną mapę…

Ilustracje są bardzo dobrze dopracowane

Czy właśnie takich osób nie widujemy na dachu Przełomów?

Zwięzłe opisy świetnie oddają charakter miejsc

Podpisz szczecińskie dźwigozaury – MEGA sprawa

Są też elementy edukacyjne

A na końcu dołączona pocztówka „Pozdrowienia ze Szczecina” – komu byście ją wysłali?

A tutaj tablica przy której można zrobić sobie zdjęcie

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *