Pogoń Szczecin – Wisła Płock. Zapowiedź spotkania

Pogoń Szczecin – Wisła Płock. Zapowiedź spotkania

Już w sobotę 6 października odbędzie się spotkanie w ramach 11 kolejki Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin – Wisła Płock. Portowcy powalczą o trzecie zwycięstwo z rzędu. Pomóc ma w tym własny obiekt, gracze wracający po kontuzjach i drobnych urazach oraz rosnąca forma zespołu. 

Pogoń Szczecin

Pogoń nareszcie wydostała się ze strefy spadkowej. Dwie wygrane pod rząd pozwoliły wskoczyć na 13 pozycję i w przypadku kolejnego triumfu na pewno zostanie ona poprawiona niezależnie od innych wyników (przynajmniej o 2 lokaty). Do tej pory Portowcy uzbierali 10 punktów – bilans 2 wygrane, 4 remisy i 4 porażki (z czego u siebie 1-2-2). Niestety wciąż jest ujemny bilans bramkowy: tylko 9 strzelonych przy 13 straconych. Na własnym obiekcie Pogoń strzelała przynajmniej jedną bramkę w 4 z 5 rozegranych spotkań, lecz w każdym z nich także traciła przynajmniej jednego gola.

Zdobyte 6 punktów powinno też uciszyć mało cierpliwe głosy odnośnie zmiany trenera. Rezygnacja z Kosty Runjaica to byłby swoisty strzał w kolano i nikt logicznie myślący chyba nie zdecyduje się na taki krok. Trener przez klub i większość kibiców został obdarowany sporym zaufaniem, a problemy z wynikami na początku sezonu to raczej efekt sporej ilości kontuzji i braku zgrania zespołu przy wielu nowych graczach. Obecnie widać rosnącą formę zespołu i kolejne zdobycze punktowe są jedynie kwestią czasu. Najbliższa szansa już w sobotę.

[Aktualizacja] Portowcy bardzo powoli stają na nogi. Do gry wracają Iker Guarrotxena i Jarosław Fojut. Niestety dalej panuje w zespole spory szpital. Na problemy chorobowo-zdrowotne narzekają: Benedyczak, Hołota, Stec i Żyro. Zaś Banyamina, Delev i Frączczak wyłączni są od dłuższego czasu. Na to jak zagrają Portowcy i tak poczekamy do sobotniego popołudnia, trener regularnie rotuje składem zwłaszcza w środku pola, stąd ciężko coś przewidywać.

Wisła Płock

Płocczanie zajmują 12 pozycję, również z uzbieranymi 10 punktami. Wyższa lokata wynika z korzystniejszego bilansu bramkowego (14-16 wobec 9-13 Portowców). Wyjazdowa forma Wisły jest ciężka do określenia. Z jednej strony potrafili ograć w Warszawie Legię aż 4:1, by na ostatnim spotkaniu w delegacji dostać 1:3 od przeciętnie grającej Cracovii. W tym sezonie na obcych obiektach raz wygrali, dwukrotnie podzielili się punktami i raz ponieśli porażkę. 

Pogoń Szczecin – Wisła Płock

Najlepszą wiadomości dla kibiców jest taka, że mogą spodziewać się bramek. Gospodarze tylko raz zakończyli mecz 0:0, a w 8 z 10 spotkaniach padło 2 lub więcej bramek. W spotkaniach Wisły zawsze padała chociaż 1 bramka (z czego w 9 przynajmniej 2 gole). W ostatnich 5 meczach pomiędzy tymi zespołami na tablicy wyników zawsze pojawiało się minimum 2 strzelców. 

W spotkaniu można spodziewać się wielu rzutów rożnych. Pogoń w tym sezonie wywalczyła ich już 66 (najwięcej w lidze), zaś Płocczanie 51 (6 wynik w lidze). Obie drużyny dość dużo faulują podczas swoich spotkań – Pogoń 149 razy (2 wynik), Wisła 131 razy (8 wynik). Jednak nie przekłada się to na dużą liczbę kar indywidualnych – zespoły ujrzały odpowiednio 15 i 18 żółtych kartoników (jedne z najmniejszych wyników w stawce). Do tej pory obyło się bez bezpośredniej czerwieni dla którejkolwiek z ekip. 

Jeżeli chodzi o bezpośrednie starcia Pogoń Szczecin – Wisła Płock:

  • Na 6 ostatnich pojedynków gospodarz spotkania nigdy nie przegrał,
  • Pogoń u siebie dwukrotnie wygrała i raz podzieliła się punktami,
  • Portowcy w każdym z trzech ostatnich spotkań przeciwko „Nafciarzom” strzelali przynajmniej jedną bramkę,
  • W ostatnich 5 starciach padały zawsze minimum 2 bramki.

Wiele wskazuje na to, że w tym spotkaniu nie zobaczymy tzw. „piłkarskich szachów” (i całe szczęście). Obie ekipy zapewne odważnie ruszą do przodu co powinno zwiastować dobre widowisko, okraszone wieloma okazjami i paroma bramkami. 

Będę bardzo zadowolony z wyniku 3:1 dla gospodarzy.

 Podobał się tekst? Znalazłaś/eś co trzeba? Dowiedziałeś się czegoś nowego? Fajne zdjęcia?

Śmiało dajcie lajka, a najlepiej polubcie mojego bloga w social media. Tutaj macie linki:

 zeSzczecina.pl na Facebooku zeSzczecina.pl na Twitterze  zeSzczecina.pl na Instagramie 

Dzięki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *