Przegląd Kina Pozytywnego 2017 – otwarcie z wyczuciem

Przegląd Kina Pozytywnego 2017 – otwarcie z wyczuciem

W tym roku Przegląd Kina Pozytywnego, a czy w niedalekiej przyszłości jako Festiwal Kina Pozytywnego? Na to liczą organizatorzy i muszę przyznać – to ma szansę realizacji. W środę w Starej Rzeźni odbyło się otwarcie przeglądu. I uważam je za otwarcie z wyczuciem. Brawa dla organizatora, czyli Stowarzyszenia „in tractu”.

Feel Good – Przegląd Kina Pozytywnego

Pewnie miałem okazję oglądać film niemy, ale zbytnio tego nie pamiętam (może gdzieś w szkole średniej). Jednak jestem pewien, że nie miałem okazji oglądać takiego filmu z muzyką na żywo. Środowej otwierającej przegląd projekcji towarzyszyła gra na fortepianie Krzysztofa Baranowskiego z Teatru Polskiego. Na ekranie zaś film „Brzdąc” w reżyserii Charliego Chaplina.

Film, który bardzo przyjemnie się oglądało. Śmiech powodowały proste rzeczy, zachowania, gra aktorska bez słów, a nie wulgarność i sztuczna głupota. Niby tragiczna historia porzucenia dziecka, a jednak została przedstawiona ze smakiem i gustem. Obecnie stworzono by z tego prawdziwy dramat w stylu wyciskacza łez. Tutaj był happy end, pozytywne emocje i uśmiech na ustach przybyłych osób.

Pozytywnie. Cel zrealizowany. Sala była prawie pełna (widziałem pojedyncze wolne miejsca), a dla chętnych była lampka wina od Vinoteka.

Przegląd trwa do niedzieli, więc każdy zdąży się jeszcze wybrać – filmowy rozkład jazdy TUTAJ. Przegląd zamyka „perełka” o lokalnym podróżniku – „Happy Olo. Pogodna ballada o Olku Dobie” w niedzielę o 19:00.

Kilka zdjęć z otwarcia Feel Good – Przegląd Kina Pozytywnego:Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *