Regaty, Pyromagic i Watershow – w sierpniu rządzi Szczecin

Regaty, Pyromagic i Watershow – w sierpniu rządzi Szczecin

Tak skumulowanej dawki imprez najwyższych lotów mogą nam pozazdrościć wszystkie miasta w kraju. W przeciągu 2 weekendów, w Szczecinie zobaczymy najlepsze żaglowce na świecie, serie profesjonalnych pokazów fajerwerków (lepszych niż te w sylwestra), a jakby tego było mało – to będą jeszcze akrobatyczne skoki do wody z 27 metrów. 

Pomimo wielu innych krajowych imprez, nawet z większą renomą, to właśnie te najbardziej wyjątkowe i niepowtarzalne są w sierpniu w Szczecinie. Koncertów z różnymi gatunkami muzyki jest cała masa, ale to w stolicy Pomorza Zachodniego zacumują światowe żaglowce, fajerwerki czy specjaliści od akrobatycznych skoków. 

„Tolszipy” 2017

Regaty The Tall Ships Races zawitają ze swoim finałem już 3 raz do Szczecina. Z takiej imprezy możemy być dumni jak Opole z festiwalu czy Warszawa ze Stadionu Narodowego. Impreza przyciągająca turystów nie tylko z kraju, ale i całej Europy, to wyjątkowy powód do dumy i świetne okienko wystawowe miasta. 

Poprzednie 2 finały (w 2007 i 2013) pokazały jak świetnie miasto radzi sobie z organizacją dużej imprezy, a liczba odwiedzających regaty liczona w milionach musi robić wrażenie. Czy jakieś wydarzenie w kraju przyciągnęło więcej ludzi? No może Dni Młodzieży albo Euro 2012. Ale w żadnym innym mieście nie zobaczymy kumulacji pięknych żaglowców w jednym czasie, podziwianych przez tak wielkie tłumy. Nawet sam Andrea Bocelli zacumuje z koncertem w Szczecinie.

The Tall Ship Races 2017 odbedą się w dniach 5-8 sierpnia, a wszystkie informacje znajdziemy TUTAJ.

 

Pyromagic po raz X

Międzynarodowy Festiwal Pokazów Pirotechnicznych zagości już po raz 10 w Szczecinie. Do tej pory uczestniczyły w nim firmy z 20 krajów z całego świata. Sam konkurs odbywa się w naszym mieście od 2008 roku i nie ma w Polsce podobnej cyklicznej imprezy.

(Niby w ubiegłym roku odbył się III Międzynarodowy Pokaz Pirotechniczny w Gdańsku i Katowicach, ale w tym roku absolutna cisza, więc pewnie zrezygnowano pod presją konkurencji szczecińskiego Pyromagic.)

W tegorocznym konkursie w szranki staną ekipy z Austrii, Belgii, Luksemburga i Szwajcarii. Jak co roku czeka nas niesamowite widowisko, a wiadomo, że fajerwerki uwielbiają wszyscy, a tutaj będą one z najwyższej półki!

Pokazy fajerwerków zobaczymy w wieczory 11 i 12 sierpnia – szczegóły TUTAJ.

 

Czy Watershow Szczecin zagości na stałe?

Z całej trójki wydarzeń Watershow jest najmłodszy. To dopiero druga edycja imprezy nakierowanej na widowiskowe popisy w sportach wodnych. FLYBOARD, HIGH DIVING, WAKEBOARD, PODUSZKA BLOB, SPLASH DIVING – to wszystko ujrzymy między Wałami Chrobrego, Trasą Zamkową i Łasztownią. 

Kto wie czy za kilka lat Watershow Szczecin nie stanie się jedną z bardziej rozpoznawalnych imprez tego typu w Europie. W skali kraju to już jest wydarzenie bez precedensu, a może być tylko lepiej. Mały kroczkami do przodu. Ważne by rok rocznie się rozwijać, poprawiać, coś ulepszać, coś powiększać.

Impreza w sobotę 12 sierpnia, a program dostępny TUTAJ.

W sierpniu rządzi Szczecin

Już samo ustawienie w kalendarzu dużych i ciekawych imprez blisko siebie na pewno spowoduje, że zwiększy się publiczność. Wiele osób jak przyjechało na pierwszy weekend to i zostanie na kolejny. Turystyka ma się rozumieć. A my, mieszkańcy miasta mamy pół wakacyjnego miesiąca wypełnionego wspaniałymi atrakcjami. Koniec z gadaniem, że w Szczecinie nic się nie dzieje. Dzieje się i to na skalę krajową światową!

 

Postaram się z każdej z tych imprez umieścić na blogu przynajmniej po 1 galerii.

 

Jakby było mało imprez europejskiej rangi, to na koniec sierpnia są jeszcze Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn i Szczecin jest jednym z miast, gdzie rozegrane zostaną spotkania fazy grupowej. Oj, dzieje się…

 

informacje i grafiki źródła: regaty | pyromagic | watershow |

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *