Regaty TTSR 2017 w liczbach i z komentarzem

Regaty TTSR 2017 w liczbach i z komentarzem

Organizatorzy TTSR 2017 na swojej stronie internetowej zamieścili dane liczbowe z tegorocznego finału regat. Podczas zlotu największych żaglowców pracowały setki ludzi, przypłynęło tysiące żeglarzy i pojawiły się miliony złotych. Jak wyglądają regaty TTSR 2017 w liczbach? I gdzie organizatorzy popełnili pomyłkę, którą wszyscy skopiowali, a ja jedyny zauważyłem?

Regaty TTSR 2017 w liczbach

1 – tyle zaręczyn (o których wiemy!) miało miejsce podczas finału TSR 2017 – jak na setki tysięcy tam obecnych to trochę mało. Pamiętam jak na meczu Pogoni w walentynki, w przerwie (która trwa tylko 15 minut) to były chyba ze 3 udane próby. Widocznie klimaty żeglarskie (kojarzące się z wolnością, przygodą, podróżą) nie sprzyjają do poważnych decyzji teoretycznie związanych z „ustatkowaniem się”. 

2 – tyle zapierających dech w piersi panoram 360 stopni można było zobaczyć dzięki pracy drona organizatorów – jedna z tych panoram dostępna jest TUTAJ.

9 – tyle metrów długości miał najkrótszy jacht – przy Darze Młodzieży (109 metrów długości) to wręcz mikrus, ale liczą się chęci, wytrwałość, przygoda i dobra zabawa, a nie długość jachtu…

18 –z tylu krajów pojawiły się jednostki na szczecińskim finale TSR 2017 – Brazylia, Holandia, Rosja, Czechy, Niemcy, Bułgaria, Wlk Brytania, Portugalia, Oman, Norwegia, Szwecja, Austria, Finlandia, Belgia, Cypr, Estonia, Dania no i oczywiście Polska.

18 – tyle metrów wysokości miała imponująca scena główna przy Wałach Chrobrego – była duża, ale mało atrakcyjna. Lepiej wyglądała ta z 2013 roku.

42 – tylu zagranicznych dziennikarzy akredytowało się na finał The Tall Ships Races 2017 – w końcu to impreza międzynarodowa.

80 – tyle metrów wysokości miała karuzela łańcuchowa, z której można było oglądać finał zlotu – i byłby to jeden z lepszych punktów widokowych do robienia foto, gdyby tak nie kręciło…

119 – tylu oficerów łącznikowych pracowało podczas finału – dla wszystkich razem i każdego osobno wielkie brawa za ich pracę i zaangażowanie.


BŁĄD, który inne media z automatu skopiowały, a ja jedyny zauważyłem dzięki dodawaniu komentarzy i informacji do poszczególnych podpunktów.

122 – tyle metrów długości miała najdłuższa jednostka – która? Żadna. Najdłuższą jednostką był rosyjski Sedov – 117 metrów.

Według oficjalnej strony regat, jednostki które miały więcej niż 100 metrów długości to: Dar Młodzieży (108), Kruzenshtern (114,4), Mir (109,4), Sedov (117), Shabab Oman II (110).

122 wzięło się podobno od informacji uzyskanej od Sail Training International, czyli organizatora regat The Tall Ships Races – takie info uzyskałem po kontakcie z profilem regat na Facebooku. 


144 – tylu artystów wystąpiło u boku Andrei Bocellego podczas jego koncertu – szkoda tylko, że słyszalność była głównie przed sceną i w okolicach ustawionych telebimów. Według szumnych zapowiedzi, każdy przybyły na regaty miał go usłyszeć…a było bardzo cicho (w niedzielę koncert był znacznie lepiej słyszalny w większym obrębie – więc jednak można). W tej kwestii organizacja zawiodła.

150 – tyle osób budowało scenę główną przy Wałach Chrobrego – i robili to dobry tydzień.

225 – tyle osób liczyła załoga żaglowca Kruzenstern – mimo, że zacumowano go najdalej, to i tak był jednym z najchętniej odwiedzanych i wspominanych żaglowców. 

500 – tyle ton piasku użyto przy okazji Festiwalu Rzeźby w Piasku – szkoda, że powstało tak mało figur, bo robiły rewelacyjne wrażenie.

600 – tyle osób wzięło udział w paradzie załóg ulicami Szczecina i była to bardzo wesoła przeprawa ulicami miasta. Szkoda, że takich barwnych parad w naszym mieście tak malutko…

631 – tylu dziennikarzy akredytowało się na finał The Tall Ships Races 2017 – a ilu z mniejszych serwisów i stron internetowych nie zdecydowało się zdobyć akredytacji, a też tam było… 

1 000 – tyle metrów banerów reklamowych zawieszono na terenie imprezy – czyli o 1000 metrów zepsuto widok żaglowców i miasta kolorowymi, zbędnymi reklamami.

1 944 – tyle kilometrów wynosiła łączna długość tras regatowych – to potwierdzenie o powadze regat TTSR!

2000 – tylu łącznie artystów wystąpiło podczas tegorocznego finału regat – chętnych pokazania swojej twórczości zapewne było więcej.

2 200 – tyle metrów długości miały łącznie pokłady wszystkich przybyłych do Szczecina jednostek – dlatego trzeba było je zacumować po obu stronach rzeki.

3 000 – tyle drożdżówek przygotowano na czas finału TSR – a oprócz nich dostępne były kiełbaski, szaszłyki, burgery, hot-dogi, frytki belgijskie, gotowane kukurydze, pajdy ze smalcem, gofry, lody itd.

5 000 – tyle opasek dla dzieci zostało wydanych – liczby kupionych dzieciakom zabawek nikt nie jest w stanie podać.

5 200 – tyle trytek (opasek zaciskowych) wykorzystano do powieszenia banerów – no comment.

6 481 – tyle kilometrów musiał pokonać dziennikarz z Omanu, którzy przyjechał do Szczecina – brawo on.

7 000 – tylu żeglarzy przypłynęło na pokładach jednostek na finał TSR do Szczecina – a i tak najczęściej była wspominana załoga Shabab Oman II.

10 000 – tyle zdjęć wykonali podczas trwania imprezy pracownicy biura prasowego – sfotografowali wszystko, wszędzie i z każdej strony, a i tak każdy przeglądał zdjęcia jakie mu podsunęły serwisy obserwowane na FB. 

11 000 – tyle bochenków chleba przygotowano dla załóg w czasie finału TSR – mam nadzieję, że wyłącznie z mąki pełnoziarnistej (tej zdrowszej niż biała).

18 991 – tyle wyrazów liczyły łącznie wszystkie komunikaty wysłane przez biuro prasowe – biuro prasowe nie próżnowało. Ale się tym chwalą…

24 000 – tyle kajzerek przygotowano dla załóg na czas finału TSR – biorąc pod uwagę liczbę ponad 7 tys. żeglarzy wychodzi około 3 kajzerki na głowę.

104 573 – tyle znaków pojawiło się we wszystkich komunikatach wysyłanych przez biuro prasowe – biuro prasowe dalej się chwali swoimi wyczynami…

200 000 – tyle megabajtów materiałów filmowych przygotowało biuro prasowe imprezy – chwalebnym wyczynom wręcz nie ma końca…

760 000 – tyle odsłon miała oficjalna strona internetowa finału TSR 2017 – no bo kto nie zainstalował apki w smartfonie, ten posługiwał się głównie stroną.

4 434 835 – taki zasięg odnotował profil facebookowy imprezy podczas jej trwania – to pokazuje jaką popularnością cieszyła się ta impreza.

6 217 144,5 – tyle złotych wygrał w LOTTO szczęśliwiec, który wypełnił kupon w punkcie na Łasztowni – to była kolejna świetna informacja dla Szczecina, a właściwie dla kogoś kto podczas regat zagrał w lotka. Szkoda tylko, że w kraju padły 2 szóstki i trzeba było się z kimś podzielić… Jednak nie ma tego złego, bo za taką kasę sporo można kupić, np. jakiś żaglowiec?

16 458 835 – tyle razy wyświetlono tolszipowe treści na fanpage’u regat na Facebooku od 3 do 7 sierpnia – jak widać ciężko w dzisiejszych czasach bez mediów społecznościowych.

Źródło: tallships.szczecin.eu


A ile łącznie przypłynęło jednostek? Według strony internetowej w regatach wzięło udział 66 jednostek.

Ile osób odwiedziło TTSR 2017? Jeszcze dokładnie nie zliczono, ale: w piątek ponad 30 tys., w sobotę około 300 tys., w niedzielę 450 tys., – licząc jeszcze z poniedziałkiem i wtorkowym porankiem, milion powinien zostać przekroczony. A ktoś coś mówił o ilościach rzędu 2,5 mln… czyżby regaty kiedyś cieszyły się większym zainteresowaniem?

Ile osób zainstalowało aplikację Sail Szczecin na smartfon? Według sklepu Play – aplikację pobrano co najmniej(!) 10 000 razy (to takie bardzo bezpieczne minimum).

Ile dni dostępna na stoisku była Starka Adventure (limitowana edycja na regaty) – 2 dni. Skończyła się już w sobotę…

10 – tylu było uczestników koncertu Voice of Poland – kolejna liczba do powyższej kolekcji.

Starczy. Tak szukać jeszcze można i można.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *