Rowerem na regaty? I to z Krakowa?

Rowerem na regaty? I to z Krakowa?

Foto: facebook.com/gryfus.szczecin

A gdyby tak wybrać się na rowerem na regaty The Tall Ship Races. Nie, nie spod domu. Z Krakowa. Spod pomnika Mickiewicza. Około 650 km w 4 dni. Zainteresowani? Lubię wycieczki rowerowe i muszę przyznać, ta wydaje się być bardzo fajna. Niestety ja z niej nie skorzystam ze względu na brak wolnego w pracy, ale być może znajdą się chętni na taką wyprawę…więc się podzielę informacją.

Wyjazd organizowany jest przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus i nosi oficjalną nazwę „Od Adama w Krakowie do Adama w Szczecinie – Rowerem na Regaty The Tall Ship Races 2017” – link do wydarzenia na FB. Wyprawa startuje 2 sierpnia o godzinie 8:00 w Krakowie spod pomnika Mickiewicza, a planowo ma zakończyć się 5 sierpnia w Szczecinie przy… pomniku Mickiewicza. Zanim jednak wystartuje, to trzeba do Krakowa się dostać pociągiem, dlatego zabawa zaczyna się już 1 sierpnia.

Całość kosztuje 230 złotych, za co organizatorzy przetransportują wszystkich do miejsca startu i zapewnią noclegi. O sprzęt i jego bezpieczeństwo czy niezawodność każdy musi zadbać we własnym zakresie. Tempo jazdy w granicach 20-25 km/h nazwałbym żwawym (osobiście podczas 3-dniowych wycieczek mam na „góralu” średnią w okolicach 16-18 km/h – jazda zarówno asfaltem jak i lasami). Więc dobre przygotowanie fizyczne jest wymagane na tak duży dystans – a dziennie będzie do pokonania 130-205 km (tak podają organizatorzy).

Wyprawa dla amatorów to nie jest, ale pomysł rowerem na regaty świetny.

Szczegóły wyprawy, regulamin, dane kontaktowe – tutaj link do FB.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *