Rzeźby z piasku na Łasztowni – edycja 2018

Rzeźby z piasku na Łasztowni – edycja 2018

Kto już był zobaczyć rzeźby z piasku na Łasztowni na rok 2018? Podobają się? A kto nie widział zapraszam do galerii w tym artykule. To już drugi rok z rzędu, kiedy piaskowe dzieła sztuki pojawiły się w nowym miejscu spotkań mieszkańców, czyli przy bulwarach. Tak jak w ubiegłym roku można je oglądać w okolicach nadodrzańskiej mariny i znów wywołują zachwyt zwiedzających.

Patrząc na te rzeźby drugi rok z rzędu mam ogromną nadzieję, że stanie się to coroczną tradycją Szczecina, a każdy kolejny rok będzie coraz ciekawszy tematycznie. W tym roku motywem przewodnim były szczecińskie legendy – Gryfy na Pomorzu, Sedina, Skarbek i jezioro szmaragdowe, Sydonia von Borcke, platan Mateusz i Baszta Siedmiu Płaszczy. Oryginalnie. Znacie je wszytkie? Na zdjęciach krótkie zajawki, zachęcam do poczytania na ich temat więcej.

Jak już wspomniałem, fajnie jakby takie piaskowe rzeźby pojawiały się każdego roku z innym motywem przewodnim. Rzadko spotykana atrakcja, która mogłaby wyróżnić Szczecin.

Moje propozycje na rok 2019:

  • rzeźby przedstawiające najwyższe budynki w mieście,
  • rzeźby przedstawiające typowo szczecińskie rzeczy – wyobrażacie sobie np. gigantyczny frytburger z piasku albo pacztecik?,
  • rzeźby największych żaglowców, które zawitały na the Tall Ships Races (pewnie trudne do zrealizowania…).

Rzeźby z piasku na Łasztowni – edycja 2018

ZDJĘCIA WYKONANE SMARTFONEM ASUS ZENFONE 3

ZDJĘCIA WYKONANE SMARTFONEM ASUS ZENFONE 3Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *