Salsa Łączy i Smakuje – bezpłatne warsztaty

Salsa Łączy i Smakuje – bezpłatne warsztaty

Salsa Łączy i Smakuje – bezpłatne warsztaty tańca w urokliwym pałacyku w Gadomiu koło Golczewa (około 85 km od Szczecina). Świetny pomysł na weekendową wycieczkę z ciekawą atrakcją. Akcja w ramach programu Społecznik 2018.

Salsa Łączy i Smakuje

Od lat wiadomo, że wspólny taniec i spożywanie posiłków ma największą moc integracyjną. A co dopiero przy gorących kolumbijskich rytmach salsy! A ta zabrzmi trzykrotnie w urokliwym pałacyku w Gadomiu koło Golczewa (Zajazd Dzika Róża): 13, 14 i 28 października. Swoich sił może spróbować każdy: panie, panowie i dzieci. I to bezpłatnie.

W ramach spotkań pod nazwą „Salsa łączy i smakuje” odbędą się lekcje pokazowe kolumbijskiej salsy prowadzone przez Paolę Alvarez – Kolumbijkę na co dzień mieszkającą w Szczecinie. Forma ich prowadzenia jest dużo swobodniejsza niż w przypadku polskich szkół tańca – jest dużo śmiechu, zabawy i spalonych kalorii. A spalone kalorie będzie można uzupełnić przygotowując wspólnie egzotyczne przekąski kuchni latynoskiej. Znajdzie się również czas na prezentację bogatej i różnorodnej kultury kolumbijskiej. Kolumbia Was zaskoczy pozytywnie w wielu aspektach.

Paola Alvarez urodziła się w Cali – kolumbijskiej metropolii, światowej stolicy salsy. Naukę tańca rozpoczyna się tam bezwarunkowo w domu od pierwszych lat życia. Muzyka towarzyszy mieszkańcom praktycznie bez przerwy. Nie ma się więc co dziwić, że Kolumbijczycy znają na pamięć teksty większości najpopularniejszych salsowych przebojów. Paola przyjechała do Polski trzy lata temu, jak to w większości przypadków bywa – za miłością. Zabrała jednak ze sobą miłość do tańca i stara się ją pielęgnować w naszym kraju.

W zeszłym roku w podobnym projekcie brali udział mieszkańcy gminy Golczewo. Wtedy w ramach Objazdowej Akademii Kultury tańczyli z Paolą na świeżym powietrzu. Spodobało się na tyle, że za ich namową inicjatywa powraca.

Organizatorem projektu „Salsa łączy i smakuje” jest szczecińskie stowarzyszenie „Oswajanie Sztuki”, a projekt został dofinansowany ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach programu „Społecznik 2018”. Inicjatywa została wybrana w głosowaniu przez samych mieszkańców województwa.

Spotkajmy się w Gadomiu na imprezie „Salsa łączy i smakuje”!

Kiedy? 13, 14 lub 28 października. Możecie uczestniczyć we wszystkich spotkaniach.

Gdzie? Urokliwy pałacyk w Gadomiu koło Golczewa (Zajazd Dzika Róża). [sprawdź lokalizację]

Startujemy zawsze o godzinie 15, a kończymy kiedy dopadnie Was zmęczenie.

Wstęp? Wolny. Wystarczy wysłać zgłoszenie uczestnictwa do 3 dni przed planowaną imprezą.

Jak się zapisać? Wystarczy wysłać mail z informacją o chęci udziału na adres basia@oswajaniesztuki.pl.

Więcej na www.salsawgadomiu.pl.

 


Projekt jest dofinansowany ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego dzięki wsparciu Program Społecznik 2018.

źródło: materiały otrzymane od organizatorówPodobał się tekst? Znalazłaś/eś co trzeba? Dowiedziałeś się czegoś nowego? Fajne zdjęcia?

Śmiało dajcie lajka, a najlepiej polubcie mojego bloga w social media. Tutaj macie linki:

 zeSzczecina.pl na Facebooku zeSzczecina.pl na Twitterze  zeSzczecina.pl na Instagramie 

Dzięki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *