Ścieżka zdrowia w Lasku Arkońskim – czy doczeka się remontu?

Ścieżka zdrowia w Lasku Arkońskim – czy doczeka się remontu?

Wśród coraz popularniejszych na każdym osiedlu czy jeziorku siłowni pod chmurką – wydaje się, że w lekkie zapomnienie odchodzą ścieżki zdrowia w Lasku Arkońskim czy Puszczy Bukowej. Wprawdzie wciąż znajdą się osoby z nich korzystające, to ich stan niestety daleki jest od ideału i ze względu na użyte materiały, będzie się tylko pogarszał.  

Ścieżka zdrowia w Lasku Arkońskim

Ostatnio wybrałem się do Lasku Arkońskiego, by sfotografować obecny stan tamtejszej ścieżki zdrowia. Czy ta ścieżka doczeka się remontu? Ciężko stwierdzić. Czy potrzebuje? Tak, zdecydowanie. Mimo, że z większości urządzeń wciąż da radę korzystać, to jednak przydałoby się je powymieniać na nowsze i z innego tworzywa, jednocześnie wzmacniając ich trwałość i żywotność. Las lasem i budowa urządzeń z drewna wydawać mogłaby się sensowna, jednak zastosowanie sprzętu metalowego na pewno będzie praktyczniejsze.

Ścieżka ma długość około 3,3 km. i składa się tylko z 15 miejsc z prostymi konstrukcjami do ćwiczeń, które już parę dobrych lat mają. Świadczy o tym stan drewna czy wygląd tabliczek z numerami stacji. Na szczęście oznaczenie trasy jest jeszcze widoczne. Czy jednak jest szansa by ścieżka zdrowia doczekała się remontu? Wątpię, by miasto samo z siebie coś w tym kierunku szybko zamierzało zrobić. Jedyną szansę widzę w budżecie obywatelskim, ale ze względu na niszowy pomysł (bo za taki trzeba uznać zestaw ćwiczeń w środku lasu) – szansę na jego realizacje oceniałbym jako marne.

A szkoda, bo zamiast ćwiczyć na siłowniach pod chmurką zlokalizowanych blisko ruchliwych dróg, przez co wdychamy masę samochodowych spalin, można by wybrać się częściej do lasu i oprócz świeżego powietrza mieć takie widoki:

A przy okazji jest szansa na spotkanie leśnej zwierzyny:

A tak wygląda cała ścieżka zdrowia w Lasku Arkońskim:Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *