Szczecin Firefighter Challenge 2018 [foto + video]

Szczecin Firefighter Challenge 2018 [foto + video]

Szczecin Firefighter Challenge 2018 to jedna z dodatkowych imprez podczas sierpniowego weekendu z Pyromagic. Na zawody strażaków oprócz Polaków, przyjeżdżają przedstawiciele z różnych krajów Europy. Na specjalnie przygotowanym torze rywalizowali oni w pełnym ważącym kilkanaście kilogramów stroju bojowym.

Zawody mają zdecydowanie mniej widzów niż pozostałe atrakcje weekendu – fajerwerki czy Watershow. Być może wynika to z czasu ich rozgrywania – zawody indywidualne były w piątek w środku dnia, kiedy wiele osób jeszcze pracuje, a obok dopiero rozstawiały się stanowiska gastronomiczne i ogródki piwne. Zaś rywalizacja sztafet odbywała się w sobotę między 10 a 18. Wtedy było trochę więcej widzów, zwłaszcza w drugiej części zawodów. Tak do 15 to jednak sporo osób jeszcze pracuje, zajmuje się domem, ogarnia zakupy, szykuje obiad, trenuje i jeszcze pewnie kilka innych zajęć by się znalazło. Słowem, ma dużo więcej ciekawszych/ważniejszych rzeczy na głowie niż oglądanie strażaków na zawodach sprawnościowych (jakkolwiek by nie był ekscytujące). Inna sprawa to taka, że w okolicach przygotowanego toru wcale nie było tak wiele miejsca dla kibiców…

Firefighter Challenge 2018

Zawody z udziałem strażaków wymyślono w stanach ponad 20 lat temu. Europa organizuje je dopiero od kilkunastu lat. Zasady rywalizacji opracowano w oparciu o testy sprawnościowe dla przedstawicieli tego zawodu. Konkurencje biegowe mają być swego rodzaju odzwierciedleniem czynności strażaka podczas akcji. Wszystko toczyć ma się w dynamicznej formie razem z energetyczną muzyką. Być może w Stanach oglądają to tłumy widzów, niestety u Nas jedynie większa grupka.

Na specjalnie przygotowanym torze zawodnicy mieli do pokonania następujące czynności (wszystko w pełnym rynsztunku bojowym – hełm, rękawice, ubranie, butla z tlenem, maska): wniesienie kilkunasto kilogramowego węża strażackiego na 12-metrowe rusztowanie, wciągniecie na górę przy pomocy liny cięzkiego odważnika, przesunięcie za pomocą młota ponad 50 kg metalowej sztaby na 1,5 metra, bieg slalomem wypełnionym wodą wężem strażackim, użycie strumienia wody do małego celu oraz przeciągnięcie tyłem manekina o wadze około 80 kg. Sporo tego.

Na Firefighter Challenge 2018 oprócz zawodów dla dorosłych warto wspomnieć o przygotowanym mini torze dla dzieci – widocznym na zdjęciach niżej. Tam liczyła się wyłącznie dobra zabawa.

Firefighter Challenge 2018 [VIDEO]

 

Firefighter Challenge 2018 [FOTO]

 

 Podobał się tekst? Znalazłaś/eś co trzeba? Dowiedziałeś się czegoś nowego? Fajne zdjęcia?

Śmiało dajcie lajka, a najlepiej polubcie mojego bloga w social media. Tutaj macie linki:

 zeSzczecina.pl na Facebooku zeSzczecina.pl na Twitterze  zeSzczecina.pl na Instagramie 

Dzięki 😉 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *