Szczeciński Bazar Rozmaitości w OFF Marinie [FOTO]

Szczeciński Bazar Rozmaitości w OFF Marinie [FOTO]

W ostatnią niedzielę sierpnia odbył się Szczeciński Bazar Rozmaitości. To już IV edycja wydarzenia. Klimatycznym miejscem spotkania sprzedawców rękodzieła czy płyt winylowych, znów była OFF Marina przy ulicy Chmielewskiego. Wydarzenie cieszy się ogromną popularnością, które odwiedziło setki jeżeli nie tysiące mieszkańców ze Szczecina i okolic. Zapowiedziana jest już kolejna edycja bazar rozmaitości we wrześniu (sprawdź w Alfabecie wydarzeń na wrzesień).

Szczeciński Bazar Rozmaitości

Po raz pierwszy wybrałem się na Szczeciński Bazar Rozmaitości. OFF Marina wygląda bardzo klimatycznie i świetnie pasuje do takiego wydarzenia. To przecież ma być bazar, a nie szpitalna sterylność, więc wiekowy budynek,  obdrapane ściany czy stare schody – tylko dodają uroku i budują atmosferę tego miejsca. 

Wśród kilkunastu wystawców bardzo spodobał mi się punkt z winylami. Od razu przyszła mi myśl, by zaopatrzyć się w gramofon i zakupić kilka czarnych płyt. Później tylko zaprosić paru znajomych na wieczór i posiedzieć przy muzyce puszczanej w starym stylu.

Innym stoiskiem, które zwróciło moją uwagę było to, gdzie do wielkich szklanych kul przeniesiono las. Dokładnie nazywa się to mossarium. Wygląda bardzo efektownie. Od razu pomyślałem jak bardzo nadaje się to na prezent dla osób lubiących zieleń w domu. Ceny zaczynały się od 50 złotych za najmniejsze kule.

A co mi się nie podobało? Na jednym ze stoisk ze zdrową żywnością znalazłem batonik sygnowany nazwiskiem Anna Lewandowska. Cena 5,95 – czyli przesada po całości. 6 zł za batonik? Tylko dlatego, że jest podpisany znanym nazwiskiem? Nie, nie i jeszcze raz nie. 

Oprócz wspomnianych stoisk były jeszcze produkty ukraińskie, gadżety szczecińskie, naturalne kosmetyki, produkty dżinsowe, eko żywność, gry stworzone przez studentów, rękodzieła, sery, warzywa. Nie zabrakło przedstawicieli gastronomii: burgerów, bajgli, lodów, kawy, ciast czy soków. Było na co popatrzeć i co zjeść.

Kto jeszcze nie odwiedził Szczecińskiego Bazaru Rozmaitości, kolejną okazję będzie miał w drugiej połowie września. 

Poniżej kilka zdjęć z sobotniej wizyty.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *