TheGusta 2 edycja. Niedzielne bistro

TheGusta 2 edycja. Niedzielne bistro

W Szczecinie trwa 2 edycja akcji TheGusta, czyli czas na listopadowe wędrówki po kulinarnej mapie naszego miasta. Na początek kolejnego „thegustowania” w szczecińskich lokalach padło na Bistro Portowe przy Dubois. Niedzielne bistro zaserwowało nam rybkę z dodatkami. 

Dla przypomnienia. TheGusta to gastronomiczna akcja w której za jedną opłatę (59 złotych) zwiedzamy i kosztujemy potraw w 3 lokalach biorących udział w danej edycji, we wskazanych przez organizatora terminach. O tym co zostanie nam zaserwowane do jedzenia, dowiemy się dopiero po dotarciu do lokalu. Biorąc udział w akcji możemy być pewni, że zjemy taniej niż wybierając się indywidualnie. W drugiej edycji udział biorą lokale: Bistro Portowe, The Greek Ouzir, Marshal Food i jako dodatek/niespodzianka – Kawiarnia ETNO (wyjątkowo odwiedzimy 4 miejsca).

Recenzje wizyt z pierwszej edycji TheGusta dostępne są tutaj:

Bistro Portowe

Bistro Portowe działa od 6 sierpnia, czyli wraz z początkiem regat (dobry termin na start biznesu gastronomicznego). Ma to być lokal do którego wstąpimy na dobry, szybki i tani obiad lub po ten posiłek podjedziemy. Dostępne są potrawy na wynos, a dużym ułatwieniem jest parking przed lokalem już poza strefą płatnego parkowania (i zawsze są wolne miejsca). Dowozów póki co lokal nie prowadzi, choć są takie plany.

Klimat tworzą widoczne na ścianach zdjęcia Szczecina od strony portowej. Wygląd lokalu jest raczej skromny i prosty. Wpaść i zjeść obiad, po prostu. Na romantyczną kolację niestety się nie nadaje, menu śniadaniowego też nie widziałem. Ale jest za to rybka z frytkami i jedną z kilku surówek do wyboru. Całość w atrakcyjnych cenach. 

W ramach akcji TheGusta uczestnicy otrzymali dorsza z frytkami i wybraną surówką. Do tego jeden z 3 dostępnych sosów: czosnkowy, koktajlowy i ketchup. Rybka była smaczna, a sam filet dość duży i w fajnej panierce. W dodatkach też nie było się do czego przyczepić. 

Na plus dla lokalu bardzo dobra wentylacja od strony kuchni. Na wejściu nie było czuć ani smażonych frytek ani ryby, co wiele osób powinno docenić. Szczęśliwie z wizytą trafiłem w momencie gdy w lokalu znajdowały się zaledwie 3 inne osoby, więc niedzielny obiad mogłem z małżonką zjeść w ciszy i spokoju. Chociaż delikatnie przygrywająca muzyczka gdzieś w tle jednak by się przydała.

Podsumowując. Jeżeli mamy ochotę na obiad zjeść dobrą rybkę w rozsądnej cenie, to Bistro Portowe nada się do tego idealnie. Z poszukiwaniem tam miejsca parkingowego też nie będziemy mieć problemu. Mi smakowało. TheGusta S02e01 zaliczone.
Pozdrawiam
Konrad

 

Osoby zainteresowane 3 edycją zachęcam do zaglądania na stronę www.TheGusta.pl

TheGusta S02E01 – foto:

A tutaj kilka zdjęć z niedzielnej wizyty:

no images were foundDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *