TheGusta Szczecin edycja 1. Autorski obiad

TheGusta Szczecin edycja 1. Autorski obiad

I ty możesz zostać theGustatorem. W Szczecinie ruszyła nowa gastronomiczna akcja, dzięki której w atrakcyjnej cenie będzie można zwiedzać miejsca z kulinarnej mapy Szczecina. Na początek zaserwowano nam autorski obiad, a przed nami jeszcze wizyta w dwóch pozostałych lokalach. Zapraszam na pierwszą część recenzji premierowej edycji akcji TheGusta.

TheGusta to nowa akcja gastronomiczna w Szczecinie. Za jednorazową opłatę (59 złotych) odwiedzamy poszczególne lokale biorące udział w danej edycji (w pierwszej są 3), we wskazanym przez organizatora terminie. I najważniejsza kwestia – nie wiemy jakie potrawy będą na Nas czekać. Do pierwszej edycji zaplanowano 3 lokale. Od organizatora otrzymałem zaproszenie do udziału w akcji, z którego skorzystałem i wybrałem się wspólnie z małżonką. Na początek pyszny obiad w Restauracja Autorska, mieszczącej się przy ulicy Kaszubskiej 20/1.

TheGusta Szczecin – Restauracja Autorska

W ramach wspomnianej akcji, Restauracja Autorska zaserwowała nam dwudaniowy obiad. Pierwsza na stół powędrowała potrawa o nazwie „Ni z gruszki ni z pietruszki”, czyli zupa krem z gruszki i pietruszki z dodatkiem oliwy z oliwek (widoczna na zdjęciu). Dość nietypowe zestawienie, dlatego czym prędzej zabraliśmy się do degustacji. I tutaj duże WOW. Krem po prostu rewelacja. Bardzo intensywny smak  zachwycił nasze podniebienia. Dodam tylko, że do zupki dołączono bułeczki wypiekane na miejscu.

Daniem głównym był „Dorsz Smażony” z ryżem basmati, grillowanymi warzywami i sosem z suszonych pomidorów. Tutaj sam wygląd potrawy zachęcał do jej skosztowania. Mi od razu rzuciło się w oczy to, że ryba pomimo smażenia nie ociekała tłuszczem (powinno to być normą w lokalach, ale zdarza się inaczej…). Świetnie komponował mi się wspomniany sos z suszonymi pomidorami, trochę mniej smakowała grillowana cebula (ale co kto lubi).

Los ocenos

Razem z małżonką danie główne, czyli rybkę – oceniliśmy bardzo pozytywnie. Jednak to krem gruszkowo-pietruszkowy zawładnął naszymi kubkami smakowymi. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że jeżeli wrócimy do tego lokalu to właśnie na ten krem. A czy wrócimy? Bardzo prawdopodobne. Jeżeli za niewygórowaną kwotę można bardzo smacznie zjeść…

Przy okazji przejrzeliśmy menu i zaskoczyły nas właśnie bardzo rozsądne ceny. Makarony po 15-16 złotych, pizze w przedziale 10-23 zł za 32 cm. Z mięs mamy każdego ważnego przedstawiciela – drób, wieprzowina i wołowina. Jest też coś dla wegetarian.

Jeszcze kilka słów o wyglądzie. Restauracja Autorska do największych lokali nie należy, to i tak czuć tam przestrzeń. Stoliki nie stoją bardzo blisko siebie, przez co cofając krzesło nie trzeba się martwić o osobę za sobą. Pewnie można było wcisnąć ze 2-3 stoliki więcej, ale zachowano tutaj zdrowy rozsądek i zadbano o komfort gości. Wystrój zrobiony z gustem i smakiem. Nudy nie ma. Niżej galeria zdjęć z wizyty w lokalu.

Kto ma ochotę zostać TheGustatorem?

Już w listopadzie edycja nr 2. Tym razem do odwiedzenia będą 4 lokale, a cena 59 zł wciąż zostaje aktualna – mówi Grzegorz Szalewicz organizator theGusta. Bardzo sympatyczny facet (widoczny na zdjęciu). Udało nam się wymienić kilka zdań odnośnie całej akcji. Robi się ciekawie.

Można już zapisywać się na drugą edycję – TUTAJ.

A za kilka dni pojawi się recenzja wizyty w drugim lokalu z pierwszej edycji theGusta – Corona Coffee. Ciekawy czym Nas tam zaskoczą…

ZDJĘCIA WYKONANE SMARTFONEM ASUS ZENFONE 3

no images were foundDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *