TheGusta Szczecin edycja 1. Na słodko w Coronie

TheGusta Szczecin edycja 1. Na słodko w Coronie

I ty możesz zostać theGustatorem. W Szczecinie ruszyła nowa gastronomiczna akcja, dzięki której w atrakcyjnej cenie będzie można zwiedzać miejsca na kulinarnej mapie Szczecina. Kolejnym lokalem pierwszej edycji była kawiarnia Corona Coffee. Zapraszam na drugą część recenzji premierowej edycji akcji TheGusta.

TheGusta to nowa akcja gastronomiczna w Szczecinie. Za jednorazową opłatę (59 złotych) odwiedzamy poszczególne lokale biorące udział w danej edycji (w pierwszej są 3 miejsca, w drugiej mają być 4), we wskazanym przez organizatora terminie. I najważniejsza kwestia – nie wiemy jakie potrawy będą na Nas czekać. W pierwszej edycji zaplanowano 3 lokale. Od organizatora otrzymałem zaproszenie do udziału w akcji z którego skorzystałem i wybrałem się wspólnie z małżonką. Kolejnym przystankiem po sobotniej wizycie w Restauracji Autorskiej, była kawiarnia Corona Coffee mieszcząca się na Kaszubskiej 67 – tuż obok wejścia do Kaskady.

TheGusta Szczecin – Corona Coffee

W ramach akcji theGusta w Corona Coffee, do wyboru była dowolna kawa (ale nie smakowa) i kawałek jednego z 6 rodzajów dostępnych ciast widocznych na zdjęciu niżej:

Nie sposób było pominąć Sernik Rafaello z ręcznie robionymi truflami, który cieszył się na początku największym powodzeniem (theGusta trwała od 16 do 20, my byliśmy po 17). Oprócz przysmaku kokosowego wzięliśmy jeszcze kawałek Sernika Waniliowego, chociaż dyskretnie kusiła lekko schowana Szarlotka. Do tego duża kawa Americano i średnie Latte (oczywiście ze wzorkiem).

SERNIK WANILIOWY

SERNIK RAFAELLO

Zazwyczaj popołudniową kawę pijam między 15 a 16, dzisiaj musiałem poczekać aż do 17. Dlatego jeszcze zanim wykonałem zdjęcia to poleciał pierwszy łyk kawy i kęs ciasta. Nie mogłem się powstrzymać. Spróbowałem obu serników i jednogłośnie wygrał Rafaello. Wprawdzie oba były bardzo smaczne, jednak Waniliowy był trochę bardziej zbity i suchy niż Rafaello (takie odczucie moje i małżonki). No i ta trufla robiona ręcznie, palce lizać. Brakowało w środku tylko migdału, bo sam krem to nawet lepszy niż w oryginale…

 

Odcinek akcji theGusta w kawiarni bardzo mi się spodobał. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach również podobny „przystanek na słodko” się znajdzie. Przecież degustować można nie tylko potrawy obiadowe! W Szczecinie jest wiele kawiarni, które nie należą do sieciówek i chętnie jeszcze parę bym odwiedził. O ile serwują dobre ciasta do kawy 🙂

Gdzie na kawę w Szczecinie?

Corona Coffee na pewno dobrze się sprawdzi. Na uwagę zasługuje wygląd lokalu i panująca tam przyjemna atmosfera. Sporo dobrze wyglądających elementów drewnianych, wygodne i różnorodne fotele czy krzesła, duże i małe stoły, trochę zawieszonych obrazów i ta fototapeta na małej sali. Jest klimat.

Ostatnie spotkanie w ramach 1 edycji akcji theGusta odbędzie się w lokalu Ziemniak i Spółka. Wyczekujcie kolejnego wpisu na początku tygodnia.

 

Czy ktoś z czytających uczestniczy w akcji theGusta? Koniecznie podzielcie się Waszą opinią w komentarzu.

A może spodobała się Wam cała akcja? Dajcie znać czy wybierzecie się na kolejną edycję.

 

ZDJĘCIA WYKONANE SMARTFONEM ASUS ZENFONE 3

no images were foundDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *