TheGusta Szczecin podsumowanie 2 edycji

TheGusta Szczecin podsumowanie 2 edycji

I ty możesz zostać theGustatorem. Zakończyła się druga edycja gastronomicznej akcji TheGusta Szczecin, dzięki której zwiedzamy miejsca na kulinarnej mapie miasta. Ostatnim lokalem była była kawiarnia ETNO Cafe, jako słodki dodatek dla wszystkich uczestników po listopadowych wizytach w 3 lokalach.  Zapraszam na podsumowanie 2 edycji akcji TheGusta.

TheGusta to nowa akcja gastronomiczna w Szczecinie. Za jednorazową opłatę 59 złotych odwiedzamy poszczególne lokale biorące udział w danej edycji (w pierwszej były 3 miejsca, w drugiej wyjątkowo 4), we wskazanym przez organizatora terminie. I najważniejsza kwestia – nie wiemy jakie potrawy będą na Nas czekać.

Podczas drugiej edycji uczestnicy odwiedzili Bistro Portowe, gdzie skosztowali smaczną rybkę podano niejako tradycyjnie z surówką i frytkami. Później była wizyta w The Greek Ouzir i smaki Grecji, by tydzień później zawitać w Marshal food na zupkę, sałatkę i rogalika. Tutaj dostępne wpisy z kolejnych wizyt w ramach 2 edycji:

Kawiarnia ETNO Cafe

Na zakończenie 2 edycji na uczestników czekała mała niespodzianka w postaci czwartego lokalu. W ostatni weekend listopada (zarówno w sobotę i niedzielę) można było wpaść do kawiarni ETNO Cafe, gdzie czekał na nas 20% rabat na ofertę lokalu plus w gratisie kawałek ciasta. Dla mnie w sam raz na niedzielną kawkę z żoną, lecz tym razem nie w salonie.

U nas wybór padł na cappuccino i tartę z gruszką, oraz Americano z mlekiem i ciasto raffaello (takie samo brałem w Corona Coffee). Niestety z dwóch ciast tylko jedno zasłużyło na pochwały i jest to tarta z gruszką. Była wyśmienita. Kawałek kojarzący się z kokosową praliną niestety nie podołał moim kubkom smakowym (konkurencyjne raffaello z wspomnianego lokalu było o niebo lepsze od tego). No nic, następnym razem spróbuję czegoś innego. Sam lokal jest w porządku i posiada klimatyczną salę z krzesłami i bardzo wygodnymi fotelami.

TheGusta Szczecin 2 edycja

Podsumowując 2 edycję moje odczucia najlepiej scharakteryzuje zdanie: nie zawiodłem się. Było smacznie i różnorodnie. Kogoś pochwaliłem bardziej, gdzieś mi smakowało mniej. I dobrze. Monotonii mówię stanowcze NIE. Zaś akcji TheGusta zdecydowane TAK.

Cieszy mnie fakt kontynuowania serii i na 3 edycję również się wybiorę. Tym bardziej, że ma odbywać się wyłącznie w grudniowe wtorki, co powinno ułatwić zaplanowanie wizyt.

Zapisy na 3 edycję TheGusta Szczecin na stronie www.thegusta.pl

To kto jest chętny na kolejne „thegustacje”?


Podczas akcji TheGusta odwiedziłem 7 lokali spotykając się z różnymi potrawami czy ciastami. Myślę, że mogę pokusić się o pierwszą subiektywną tablicę wyników z kolejnością lokali, gdzie moje gusta smakowe zostały najlepiej zaspokojone. Żeby wskazać na czołówkę, pozostawię tylko pierwsze 5 miejsc, które będę aktualizował wraz z kolejnymi edycjami.

1. Restauracja Autorska (1 edycja)
2. The Greek Ouzir (2 edycja)
3. Corona Coffee (1 edycja)
4. Marshal food (2 edycja)
5. Ziemniak i Spółka (1 edycja)

Póki co wygrywa Restauracja Autorska – podano tam rewelacyjną zupę z gruszki i pietruszki oraz świetnie wyglądające danie z ryby. Na drugim miejscu kuchnia grecka (The Greek Ouzir)  zlokalizowana na Bulwarze Piastowskim, zaś podium u mnie zamyka Corona Coffee ze swoimi świetnymi ciastami. 


Galeria z wizyty w kawiarni ETNO Cafe:

no images were foundDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *