TheGusta Szczecin podsumowanie I edycji

TheGusta Szczecin podsumowanie I edycji

I ty możesz zostać theGustatorem. W Szczecinie ruszyła nowa gastronomiczna akcja, dzięki której w atrakcyjnej cenie będzie można zwiedzać miejsca na kulinarnej mapie Szczecina. Ostatnim lokalem w pierwszej edycji była restauracja Ziemniak i Spółka. Zapraszam na podsumowanie premierowej edycji akcji TheGusta.

TheGusta to nowa akcja gastronomiczna w Szczecinie. Za jednorazową opłatę 59 złotych odwiedzamy poszczególne lokale biorące udział w danej edycji (w pierwszej są 3 miejsca, w drugiej mają być 4 – potwierdzone już można się zapisywać), we wskazanym przez organizatora terminie. I najważniejsza kwestia – nie wiemy jakie potrawy będą na Nas czekać.

W pierwszej edycji zaplanowano 3 lokale. Od organizatora otrzymałem zaproszenie do udziału w akcji z którego skorzystałem i wybrałem się wspólnie z małżonką. Ostatnim przystankiem po Restauracji Autorskiej i kawiarni Corona Coffee była wizyta w lokalu Ziemniak i Spółka przy Dworcowej (wejście od Korzeniowskiego).

Moje recenzje z dwóch pierwszych wizyt dostępne są tutaj:

TheGusta Szczecin edycja 1. Autorski obiad

TheGusta Szczecin edycja 1. Na słodko w Coronie

TheGusta Szczecin – Ziemniak i Spółka

W restauracji podczas akcji można było zamówić 2 ostro nadziane ziemniaki (do wyboru było 18 rodzajów farszu) lub jeden z 9 rodzajów zestawów placków. U nas padł wybór na:

  • ziemniak z farszem Papaj – ten po prawej (kurczak, szpinak, sos serowy, czosnek, ser) i drugi z farszem Pirat z Karaibów – ten po lewej (sałatka z krewetek, ser naciowy, por, majonez, paluszki surimi, jajko i przyprawy),
  • Placki o kurczę curry (placki z kurczakiem w sosie curry z papryką, ananasem, pieczarkami, mlekiem kokosowym, cebulką i przyprawami).

Obie potrawy były bardzo sycące i smaczne. Razem z małżonką wspólnie uznaliśmy, że na wyróżnienie zasłużył kurczak w sosie curry z warzywami podany do placków. Smakował wybornie. Z pieczonych ziemniaków lepszy był farsz ze szpinakiem, ale chętnie spróbowałbym jeszcze paru innych z menu. Duży wybór w karcie, przez co miałem problem z decyzją których spróbować.

Czy wrócę do lokalu Ziemniak i Spółka. Raczej tak. Fajnie jak się kiedyś jeszcze pojawi w akcji theGusta.

TheGusta – moje podsumowanie akcji

Do tej pory zjadłem zupę krem z gruszki i pietruszki oraz rybę z ryżem i grillowanymi warzywami, wypiłem dużą kawę americano zagryzając kawałkiem tortu rafaello, a później zasmakowałem w ziemniakach nadziewanych dwoma różnymi farszami. Gdybym miał się wybrać samemu, zapłaciłbym za te wszystkie potrawy ponad 80 złotych za osobę – w akcji theGusta wyszło 59/os. Oszczędność widoczna gołym okiem. 

Dodatkowo odwiedziłem różne lokale – o istnieniu jednego z nich nie wiedziałem (Restauracja Autorska), a prawdopodobnie chętnie tam wrócę. Do Ziemniak i Spółka wybierałem się od jakiegoś czasu i trafiłem dopiero teraz. Tak więc pomysł degustowania w różnych lokalach bardzo mi przypadł do gustu. Pewnie byłem w max 5% szczecińskich lokali…

Największą uwaga to kwestia terminów. Nie do końca jestem przekonany czy lepsze będą wizyty w różne dni, czy jednak podczas jednej edycji wybrany dzień tygodnia np. czwartek. Ta regularność pozwoliła by lepiej zaplanować decyzję o udziale w kolejnej edycji – nie tylko mi ale i innym. Wiele osób ma różne zajęcia dodatkowe wieczorami i czasami szkoda im z nich rezygnować. Dla jednych dobry na taką akcję będzie wtorek, dla innych środa. Stąd pewna regularność (ten sam dzień podczas edycji) i różnorodność (co edycję inny dzień) mogłaby zadziałać korzystnie. 

Dowiedziałem się, że mają też być edycje tematyczne – oprócz degustowania będzie małe porównywanie? Ciekaw jestem jak one będą wyglądać. Na razie szczegółów nie znam.

Ogólnie akcja theGusta Szczecin spodobała mi się. Trochę jest to konkurencja Restaurant Week, przy czym oni oferują wizytę za podobne pieniądze w jednej z wybranych restauracji (tu mamy co najmniej 3 lokale) i to nie co miesiąc jak planowane jest tutaj. Jeżeli komuś nie spodobała się tamta formuła, theGusta może być dobrą alternatywą. 

TheGusta Szczecin – edcyja II

Możliwe są już zapisy na kolejną edycję. Tym razem za 59 złotych do odwiedzenia będą Bistro Portowe, The Greek Ouzir, Marshal Food oraz Kawiarnia ETNO oznaczona napisem „Niespodzianka”. Super, kolejna edycja i już coś więcej. Zapisów można dokonywać na stronie organizatora: www.theGusta.pl.

To jak? Widzimy się na drugiej edycji theGusta Szczecin?

 

Zapraszam także do galerii zdjęć z lokalu Ziemniak i Spółka.

 

ZDJĘCIA WYKONANE SMARTFONEM ASUS ZENFONE 3

no images were foundDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *