Wirtualny spacer po Centrum Dialogu Przełomy

Wirtualny spacer po Centrum Dialogu Przełomy

Centrum Dialogu Przełomy zachęca do odwiedzin nowoczesną technologią. Od kilku dni dostępny jest wirtualny spacer po muzeum. Niestety nie pozwala on zobaczyć dokładnie wszystkich eksponatów, a jedynie namiastkę tego jak wygląda obiekt w środku. Niemniej jest to fajna nowinka technologiczna jeżeli chodzi o obiekt kulturalny miasta.

Wirtualny spacer po Centrum Dialogu Przełomy

To nowoczesne rozwiązanie pozwala również zobaczyć wnętrze muzeum w 3D – za pomocą smartfona i okularów VR. Technologia Virtual Reality każdego dnia staje się popularniejsza i powoli przenika w coraz to nowsze miejsca w życiu każdego z nas (ciekawe czy kiedyś dzięki tej technologii będzie mógł odwiedzać nas czy to trener personalny, czy np. lekarz). Tę dobrą nowinę przedstawił w muzeum Marszałek Olgierd Geblewicz, zachęcając również na Facebooku do wirtualnego spaceru przed realnymi odwiedzinami.

Autorem tego projektu jest Jarosław Syrek (AEROPIX), szczecinianin prowadzący na co dzień firmę zajmującą się fotografią lotniczą. W swoim portfolio ma między innymi zdjęcia Dubaju w technologii 360 stopni (patrz: dubai360.com).

„Przełomy” śmiało można nazwać muzealną perełką Szczecina. Centrum Dialogu Przełomy w swojej aktualnej siedzibie przyjmuje gości od przeszło dwóch lat temu i od tego czasu zobaczyło je ponad 70 tysięcy osób. Myślę, że dzięki tej technologii wiele osób nabierze chęci na odwiedziny i dokładne zbadanie wszystkich sal. Wystawa w muzeum jest podzielona na 4 główne części (I. Geneza – obcy wśród swoich, II – Grudzień ’70/Styczeń ’71, III – Sierpień ’80/Grudzień ’81, IV – Sierpień ’88/Czerwiec ’89 – źródło), często uzupełniana o dodatkowe wystawy czasowe. CDP jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10-18 (w piątki i niedziele krócej, bo 10-16.)

Wirtualny spacer po Centrum Dialogu Przełomy dostępny jest na stronie pomorzezachodnie360.wzp.pl – wchodzimy za dnia, a wychodzimy nocą kończąc prezentację panoramą miasta.

A tutaj filmik promujący:

 

 

foto źródło: By Kapitel (Own work) [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia CommonsDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *